БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниДержгеонадра знову зупинила дію спецдозволів Smart Energy

Держгеонадра знову зупинила дію спецдозволів Smart Energy

18.11.2024

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) другий раз зупинила дію спеціальних дозволів на користування надрами для компаній з Групи Smart Energy. Відповідний наказ №535 від 15 листопада 2024 р. опубліковано на сайті Держгеонадр.

Причина зупинки

Зупинення дії спецдозволів пов’язано з санкціями РНБО проти Алківіадус Константіна, Лукайду Афродіті, Софоклеус Харула, Іона Елена, Софоклеус Андреас, які є кінцевими бенефіціарами компаній Групи Smart Energy. Санкції РНБО було затверджено Указом Президента від 8 жовтня 2024 р.

Деталі

Держгеонадра зупинила дію спецдозволів на Свиридівське та Мехедівсько-Голотовщинське газоконденсатні родовища у Полтавській області (Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед») та на Васищівське газове родовище у Харківській області (ТОВ «Пром-Енерго Продукт»).

Зазначається, що надрокористувачі зобов’язані зупинити проведення робіт, передбачених спеціальними дозволами на користування надрами, на наданих їм в користування ділянках протягом 20 календарних днів.

Коментар компанії

«Щомісячно держава недоотримає щонайменше 9,5 млн куб м природного газу, більше тисячі т газового конденсату та близько тисячі т LPG. І це матиме вкрай негативні наслідки особливо зараз, коли країна розпочала черговий опалювальний сезон, який за всіма прогнозами буде складним, і зупинка хоча б одного видобувного підприємства в розпал сезону ще більше ускладнить ситуацію», - коментував можливу зупинку в. о. генерального директора Smart Energy Олексій Заєць.

Попередня зупинка

Нагадаємо, Держгеонадра у квітні-травні 2023 р. зупинила дію трьох спецдозволів компаній Групи Smart Energy, оскільки СБУ вважали, що бенефіціарним власником компаній залишався проросійський ексдепутат Вадим Новинський, проти якого введені санкції.

Розблокувати роботу компаній та продовжити видобуток вуглеводнів стало можливим після прийняття коригуючого рішення РНБО. За цей час держава втратила 195 млн куб м газу та 1,65 млрд грн податкових надходжень.

Йдеться про Островерхівське родовище (природний газ, конденсат, супутні компоненти) у Харківській області ПрАТ «Укргазвидобуток», Васищівське родовище (природний газ) у Харківській області ТОВ «Пром-Енерго Продукт» та Свистунівсько-Червонолуцьке родовище (природний газ) у Полтавській області ТОВ Аркона Газ-Енергія».