Оприлюднено проєкт змін до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин
Проєкт розроблено з метою адаптації (гармонізації) національної Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до положень Рамкової класифікації Організації Об’єднаних Націй викопних енергетичних і мінеральних запасів і ресурсів корисних копалин 2019 року (РКООН 2019).
Очікується, що гармонізація позитивно вплине на можливість застосування міжнародних стандартів геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин і звітності та поліпшить інвестиційну привабливість проєктів з видобування запасів та ресурсів корисних копалин, в цілому сприятиме покращенню інвестиційної діяльності, розвитку геологічної галузі України, залученню інвестицій у геологорозвідувальну і видобувну галузі України, удосконаленню методичних основ геолого-економічної оцінки і державного обліку запасів корисних копалин, приведення їх до міжнародних стандартів оцінки запасів/ресурсів родовищ корисних копалин.
«Відповідно до ч. 5 ст. 45 Кодексу України про надра під час здійснення державної експертизи та оцінки ресурсів та запасів корисних копалин за заявою користувача надрами можуть використовуватися Рамкова класифікація ООН для викопних енергетичних і мінеральних ресурсів 2019 року, класифікація Комітету з міжнародних стандартів звітності по запасах твердих корисних копалин (CRIRSCO), Система управління вуглеводневими ресурсами (PRMS) та інші міжнародні стандарти.
РКООН 2019 – універсальна система глобального рівня, відповідно до якої ресурси класифікують на основі трьох фундаментальних критеріїв: екологічної та соціально-економічної життєздатності проєкту, статусу й обґрунтованості освоєння родовища, геологічної вивченості або рівня достовірності даних. На відміну від інших класифікаційних систем вона застосовується для всіх видів корисних копалин: мінеральної сировини, вуглеводнів, відновлювальних джерел, антропогенних, термальних ресурсів.
РКООН 2019 є інструментом, який дозволяє класифікувати запаси/ресурси горючих корисних копалин і мінеральної сировини на основі однакової у міжнародному плані системи, яка побудована на критеріях ринкової економіки.
Система класифікації розроблена таким чином, щоб у неї інтегрувати існуючу термінологію і забезпечити їх порівнянність і сумісність, тим самим розширивши можливості міжнародної співпраці, особливо між країнами з ринковою економікою і країнами з економікою перехідного періоду» – йдеться в Пояснювальній записці (завантажити).
https://nadra.info/2025/02/draft-amendments-to-the-classification-of-mineral-reserves-and-resources-have-been-published/