Р.Сторожев розповів про шляхи залучення інвесторів до вітчизняної галузі газовидобування
05 вересня 2016
За словами Р.Сторожева, на сьогодні залучення інвестора у нові проекти — це єдина реальна можливість збільшити видобуток вуглеводнів для України.
Залучення інвестора, як українського так і міжнародного, може відбуватися декількома шляхами. Про це УНН розповів президент асоціації “Надрокористувачі України” Роман Сторожев.
“Залучення інвесторів може відбуватись декількома шляхами: це пропозиція придбати на відкритому аукціоні спеціальні дозволи на користування надрами, за власні кошти проводити геологічні роботи та видобувати природний газ для реалізації на ринку. Певні позитивні зрушення у питанні проведення аукціонів відбулись: процедура не змінюється вже кілька років, а отже, інвестор може планувати участь у них заздалегідь, формувати свої фінансові плані відповідно до цього”, — говорить експерт.
Проте, на переконання Р.Сторожева, ще необхідно створити цифрову інформаційну базу родовищ, які можуть бути виставлені на аукціон.
“Це необхідно для ознайомлення потенційного інвестора з тими перспективними родовищами вуглеводнів, спеціальні дозволи на які держава може запропонувати йому на аукціоні за певну плату”, — додав він.
За словами експерта, також можна залучати інвесторів до співпраці за Угодами про розподіл продукції. “Цей варіант державно-приватного партнерства досить поширений у всьому світі і дозволяє передбачити захист інтересів як держави, так і інвестора, передбачити врегулювання ризикових аспектів умовами договору. В Україні поки що не були успішно реалізовані проекти за УРП, і на нинішньому етапі необхідне доопрацювання законодавства з цього питання. Відповідний законопроект був розроблений Комітетом ВРУ з питань ПЕК, але поки не розглядався парламентарями. Угода про розподіл продукції вважається ефективним механізмом, оскільки відбувається розподіл саме продукції — природного газу, тобто, держава отримує відразу необхідний їй ресурс”, — пояснив він.
Президент асоціації “Надрокористувачі України” наголосив на тому, що Україна є імпортером природного газу, “а тому ще довго матимемо потребу в енергоресурсах”. “Український ринок газу — один з найбільших ринків у Європі, потенційно — це суперліквідний ринок. Є власний видобуток, є збут. З логістики країна зручно розташована, і у нас дуже розвинена інфраструктура. Одна з найбільших і розвинених газотранспортних мереж в Європі. Є і сховища, і магістралі високого тиску, розгалужені мережі середнього і низького тиску. Високий рівень газифікації. Якщо до всіх цих привабливих передумов додати ще стабільність, то Україна зможе залучати досить вагомі інвестиції і таким чином забезпечуватиме енергетичну безпеку, знижуватиме залежність від імпорту”, — зазначив Р.Сторожев.
05 вересня 2016