БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниКурс на прозорість у видобувній галузі проголошено урядом країни

Курс на прозорість у видобувній галузі проголошено урядом країни

20 вересня 2016

Газопромислове управління “Шебелинкагазвидобування” 9 вересня провело виїзну нараду за участі високопоставлених  гостей. Прем’єр-міністр України В.Гройсман, віце-прем’єр В.Кістіон, міністр енергетики та вугільної промисловості І.Насалик, в.о. голови профільного комітету парламенту В.Домбровський, заступник голови комітету О.Бєлькова, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній Р.Опімах, керівники “Нафтогазу” А.Коболєв та “Укргазвидобування” О.Прохоренко – учасники виробничої наради, приуроченої до 60-річчя Шебелинського родовища та покликаної затвердити Концепцію розвитку галузі до 2020 року.

Під час наради Володимир Гройсман зазначив, що уряд всіляко сприятиме розвитку галузі. “Ми ставимо амбітну мету, збільшення видобутку природного газу на 7 млрд. кубометрів до 2020 року. Сьогодні державна компанія “Укргазвидобування” отримала всіляке сприяння реалізації цієї мети. Я готовий винести в середу на засідання уряду пакет необхідних законодавчих ініціатив, які необхідні для прискорення реалізації цих планів, зокрема це стосується 5% рентних платежів, які компанії готові залишати громаді-району-області. Також я готовий на рівні уряду прийняти рішення щодо Ініціативи прозорості видобувної галузі, щоб всі видобувні компанії звітували”, – сказав Прем’єр-міністр України.

Народний депутат Ольга Бєлькова звертаючись до учасників наради зазначила, що в світі сьогодні переважає тренд пошуку інвестицій, а не ресурсів. “Ми маємо прискорити прийняття вкрай важливого для галузі і регіонів закону про залишення 5% ренти місцевим громадам, та спрощення процедури виділення земельних ділянок для потреб галузі”. Також депутат звернулась до Прем’єр-міністра з пропозицією сприяння в прискоренні поширення ІПВГ, адже цього хоче суспільство.
 
Слід зазначити, що “Укргазвидобування” є однією із найбільших газовидобувних компаній України, що надає свої дані до звіту ІПВГ. Голова правління компанії Олег Прохоренко під час свого виступу на засіданні повідомив, що компанія планує  інвестувати 110 млрд. грн. в розвиток видобутку до 2020 року. “Один мільярд гривень інвестицій у газовий сектор принесе нам 2,1 млрд. грн. росту ВВП, створить 920 робочих місць, + 165 млн. кубометрів видобутку власного газу у перший рік, + 230 млн. грн. доходів від ренти у перший рік”, – сказав Олег Прохоренко. Серед низки питань розвитку та реалізації стратегії УГВ - нарощування ресурсної бази через видання нових спецдозволів, децентралізація ренти та спрощення земельного законодавства.
Також в цей день урочисто запустили буріння газової свердловини №900 Шебелинського газового родовища на Харківщині. Урочиста церемонія запуску проведена за участю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. “Наше завдання – на 7 млрд кубометрів газу за 5 років наростити власний видобуток. Не платити кошти, валюту для того, щоб імпортувати, а ми маємо виробляти власний український газ і цей газ має бути нашим. Це значно зміцнить наші позиції щодо енергонезалежності і національної безпеки, і зробить нас конкурентними, і головне, що ми зможемо тоді достатньо якісно проходити опалювальні сезони”, – зазначив Володимир Гройсман.
 
Відкриття відбулося напередодні професійного свята – Дня працівників нафтової газової та нафтопереробної промисловості України. Цього року ГПУ “Шебелинкагазвидобування” відзначає ювілей – 60-річчя створення підприємства.
 
 
20 вересня 2016
ІПВГ в Україні