БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаАрхив новостейДержгеонадра ліквідувала 48 ліцензій на видобуток корисних копалин

Держгеонадра ліквідувала 48 ліцензій на видобуток корисних копалин

18 вересня 2014

 

Державна служба геології та надр України позбавила права на видобуток корисних копалин 48 надрокористувачів. Про це під час брифінгу розповів голова служби Дмитро Кащук, передає кореспондент РБК-Україна. "Зараз 48 ліцензій було ліквідовано. Така практика була в квітні, травні та червні. Ми проводимо активну роботу з надрокористувачами, багато з них надають обгрунтовані пояснення, чому вони не можуть приступити до розробки. Зараз тільки від 53 надрокористувачів ми не отримали жодної реакції. Я думаю, що ці дозволи будуть анульовані. ми можемо анулювати спецдозволи виключно через суд, тому ми приймаємо рішення про анулювання і направляємо його в суд. станом на даний момент вже відправлено 9 таких рішень, 17 - готуються ", - сказав він. 
 
За словами глави держслужби, якщо надрокористувач протягом 2 років не почав розробку родовища, то він може бути позбавлений відповідної ліцензії. "Якщо це стосується вуглеводневої сировини, розробка родовища повинна початися протягом 180 днів. Підстав для зупинення та анулювання станом на сьогодні є близько десяти. Але згідно з постановою № 615 їх буде тільки 3: загроза безпеки життя людей, несплата за користування надрами та невиконання припису ", - зазначив Потапов. 
 
В цілому, за його словами, в Україні з 1991 р було видано близько 10 тис. Спеціальних дозволів на користування надрами. "Станом на даний момент чинними є лише 3700 дозволів. З початку 2014 було видано 445 ліцензій на видобуток різних видів копалин", - констатував чиновник. Частина вивільнених ліцензій Потапов сподівається реалізувати на електронному аукціоні. 
 
"Відповідно до порядку розпорядження спеціальними дозволами, для того, щоб виставити ці дозволи на електронний аукціон ми повинні отримати погодження трьох структур: обласної ради, на території, якій розташовано родовище, Мінприроди і Держгірпромнагляду. Все вуглеводневі ліцензії, які були звільнені в квітні, ми відправили в обласні ради для узгодження проведення аукціону. станом на сьогодні жодного узгодження ми не отримали ", - сказав він. Нагадаємо, Державна служба геології та надр України прогнозує надходження 1 млрд грн до держбюджету за підсумками діяльності служби в 2014 р 
 
 
18 вересня 2014 
РБК-Україна