АТ «Укргазвидобування» (УГВ) у 2023р планує збільшити обсяги буріння свердловин до 300 тис м, повідомив очільник компанії Олег Толмачев для ICTV.
Новини - Сторінка 27
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов 8 лютого провів зустріч з делегацією американського банку J.P. Morgan.
НАК "Нафтогаз України" на поточний рік ставить перед собою мету по збільшенню видобутку газу на 1 млрд кубометрів.
Держава значно недофінансовувала витрати на геологорозвідку до початку повномасштабної війни, а у 2022-2023 роках взагалі припинила фінансувати цю галузь, спрямувавши кошти на оборонні потреби.
В сфері надрокористування до цього часу законодавчо не закріплено поняття: «критичної» та «стратегічної» сировини. Крім того застарілими залишається ряд підзаконних нормативно-правових актів, а головне – не вирішується проблема фінансування робіт з геологорозвідки.
НАК «Нафтогаз України» вивчає перспективи нарощення видобутку природного газу з вугільних пластів на Львівщині. Про це повідомив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов.
НАК "Нафтогаз України", починаючи з поточного року, запроваджує практику завчасної підготовки до наступного осінньо-зимового періоду (ОЗП). "Україна у 2023 році має бути енергетично незалежною країною. І ми цього досягнемо. Ми маємо збільшувати видобуток "Нафтогазу", також його мають збільшувати приватні компанії", – зазначив Чернишов.
«ЕнергоБізнес» продовжує ряд публікацій про закон № 2805-IX, який викликав жвавий інтерес серед представників галузі надрокористування. Детальний аналіз закону представила старший юрист юридичної компанії Sayenko Kharenko Наталія Гутаревич, яка зазначила, що закон виключив можливість володіння надрами для російських компаній, чітко регламентував строки користування ліцензіями та передбачає застосування електронної геоінформаційної системи.
Разом з тим, Наталія Гутаревич вказала на питання, які викликали занепокоєння і у попередніх оглядачів, а саме, на можливість продажу частини родовища, купівлю спецдозволу землевласниками без аукціону та зміну повноважень місцевих рад. Детальніше аргументи від компанії Sayenko Kharenko читайте у наступному матеріалі.
Журнал «ЕнергоБізнес» продовжує цикл матеріалів про вплив законопроекту №4187-д, який був прийнятий парламентом та підписаний президентом України 1 грудня 2022 року на сферу надрокористування. Сьогодні це вже закон №2805-ІХ, який набере чинності через три місяці та вносить зміни до Кодексу про надра, Земельного кодексу, Гірничого закону, закону «Про нафту і газ» та закону «Про регулювання містобудівної діяльності».Для аналізу нового закону видання звернулося до провідних юридичних компаній. Зокрема, свій коментар надала юридична компанія Arzinger.
До вашої уваги, думка партнера Arzinger, адвоката, керівника практики енергетики та природних ресурсів Ярослава Чекера та паралігала в компанії Janson (м. Брюсель) Світлани Хаджинової.
Україна в 2022 р видобула близько 18,5 млрд куб м природного газу, як свідчать попередні розрахунки ExPro. У порівнянні з минулим роком видобуток газу скоротився на 6% - з 19,8 до 18,5 млрд куб м. Зазначимо, що це найнижче значення видобутку за останні 20 років.