Редакція профільного видання «ЕнергоБізнес» організовує круглий стіл на тему «Новий Кодекс про надра: підводні камені». Під час заходу спікери будуть обговорювати прийнятий в кінці минулого року закон №2805-ІХ, який передбачає багато змін в Кодекс про надра та інші нормативно-правові акти, що регулюють сферу надрокористування, а також питання реформування видобувної галузі.
Новини - Сторінка 29
Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно з СБУ викрили протиправну діяльність колишніх високопосадовців, які отримували незаконні надприбутки від видобутку газу з державних надр. Про це повідомляє пресслужба ДБР.
АТ «Укргазвидобування» (УГВ) у 2023р планує збільшити обсяги буріння свердловин до 300 тис м, повідомив очільник компанії Олег Толмачев для ICTV.
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов 8 лютого провів зустріч з делегацією американського банку J.P. Morgan.
НАК "Нафтогаз України" на поточний рік ставить перед собою мету по збільшенню видобутку газу на 1 млрд кубометрів.
Держава значно недофінансовувала витрати на геологорозвідку до початку повномасштабної війни, а у 2022-2023 роках взагалі припинила фінансувати цю галузь, спрямувавши кошти на оборонні потреби.
В сфері надрокористування до цього часу законодавчо не закріплено поняття: «критичної» та «стратегічної» сировини. Крім того застарілими залишається ряд підзаконних нормативно-правових актів, а головне – не вирішується проблема фінансування робіт з геологорозвідки.
НАК «Нафтогаз України» вивчає перспективи нарощення видобутку природного газу з вугільних пластів на Львівщині. Про це повідомив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов.
НАК "Нафтогаз України", починаючи з поточного року, запроваджує практику завчасної підготовки до наступного осінньо-зимового періоду (ОЗП). "Україна у 2023 році має бути енергетично незалежною країною. І ми цього досягнемо. Ми маємо збільшувати видобуток "Нафтогазу", також його мають збільшувати приватні компанії", – зазначив Чернишов.
«ЕнергоБізнес» продовжує ряд публікацій про закон № 2805-IX, який викликав жвавий інтерес серед представників галузі надрокористування. Детальний аналіз закону представила старший юрист юридичної компанії Sayenko Kharenko Наталія Гутаревич, яка зазначила, що закон виключив можливість володіння надрами для російських компаній, чітко регламентував строки користування ліцензіями та передбачає застосування електронної геоінформаційної системи.
Разом з тим, Наталія Гутаревич вказала на питання, які викликали занепокоєння і у попередніх оглядачів, а саме, на можливість продажу частини родовища, купівлю спецдозволу землевласниками без аукціону та зміну повноважень місцевих рад. Детальніше аргументи від компанії Sayenko Kharenko читайте у наступному матеріалі.