Товариство з обмеженою відповідальністю "Надра промислова геофізика" (Київ) домовилося з оператором газотранспортної системи компанією "Укртрансгаз" про проведення промислово-геофізичних робіт у свердловинах своїх підземних сховищ газу за 40,952 млн гривень. Про це сказано в повідомленні оператора ГТС за підсумками тендеру. Договір укладено 24 вересня. Строк виконання робіт - до 30 грудня 2015 року.
Архив новостей - Сторінка 13
Американська ExxonMobil заявила, що через санкції згортає майже всю діяльність в Росії. Компанія вийшла з дев'яти спільних проектів з "Роснефтью". Представник Exxon Алан Джеферс заявив РБК, що компанія виконала вимогу влади США щодо згортання діяльності в РФ, і К 26 вересня вийшли з більшості спільних проектів з "Роснефтью". Відповідно до стратегічного угодою між ExxonMobil і "Роснефтью" було 10 спільних проектів, включаючи геологорозвідку і освоєння російського шельфу в Чорному морі і в Арктиці, а також проекти в Західному Сибіру. Згортання робіт по дев'яти з 10 проектів завершилося до 26 вересня, підкреслив він.
Для державного ПАТ "Укргазвидобування" перший тиждень осені стала періодом ренесансу: з 1 по 5 вересня держкомпанія отримала дозволу на введення в промислову розробку відразу дев'яти вуглеводневих майданчиків. Йдеться про Горобцовском, Дробишевський, Евгеніевском, Західно-Старовірівському, Західно-Вергунському, Кобзевському, Розсипнянська газоконденсатних родовищах. А також про Валюховской і Коробчинський нафтогазоконденсатних зонах. Санкції на розробку цих ділянок Міністерство енергетики видало на підставі відповідного звернення "Укргазвидобування".
За інформацією з останньої доповіді "Transparency Market Research" (США), сукупний середньорічний темп зростання (Сстр) світового ринку рідкоземельних металів з 2012 по 2018 році прогнозується в середньому на 13%. У 2012 р цей ринок був оцінений в 3930 млн дол. і, як очікується, до 2018 досягне показника 8190 млн дол. Крім того, очікується, що до 2018 року світова обсяги видобутку рідкоземельних металів вийдуть за межі 290 тис.т.
Як зазначалося під час засідання Комітету, законопроект (реєстр. №4039а) містить пропозиції щодо визначення умов запровадження діяльності з видобування таких копалин, порядок її здійснення, суб’єктів такої діяльності тощо. На думку членів Комітету, законопроект має ряд недоліків, зокрема, містить редакційні та термінологічні різночитання. Народні депутати наголосили також, що норми законопроекту потребують узгодження з іншими положеннями Кодексу України про надра та чинними законами.
Україна готова надати податкові пільги компаніям, що займаються видобутком корисних копалин Про це прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив в ході виступу в Раді зовнішніх відносин США (Council of foreign Relations - незалежний аналітичний центр США). «Україна підписала ряд договорів на розробку родовищ з такими компаніями як Shell, Chevron - лідерами у сфері видобутку нафти і газу. Наше завдання - дати таким компаніям можливість працювати, в тому числі за допомогою преференцій, включаючи преференції в податковій сфері », - сказав глава уряду.
Дочірнє підприємство «Укрнаукагеоцентр» Національної акціонерної компанії «Надра України» виконує наукові дослідження з вивчення нетрадиційних покладів вуглеводнів. Вивчаючи досвід світових лідерів з розвідки та видобутку нетрадиційних покладів вуглеводнів (Shell, Exxon Mobil, ENI, Schlumberger та інші) та використовуючи розроблені методичні прийоми, які передбачають цілий комплекс досліджень з встановлення геологічних передумов формування сланцевих порід, здатних вміщувати газ, фахівцями ДП «Укрнаукагеоцентр» була розроблена власна методика з вивчення сланцевих порід, адаптована до умов України.
Компанія «Газпром геологорозвідка» завершила буріння двох чергових розвідувальних свердловин на Южно-Киринський нафтогазоконденсатному родовищі. Глибина кожної більш 3 тис. Метрів, повідомляє прес-служба компанії. В даний час свердловини знаходяться на етапі випробування. В процесі випробування отримані промислові припливи вуглеводневої сировини, які дозволять збільшити обсяг ресурсної бази Южно-Киринского родовища.
Французька нафтова компанія Total прискорить продаж активів, скоротить інвестиції і знизить операційні витрати для отримання вільного грошового потоку в 15 мільярдів доларів в 2017 році, повідомляє Reuters. Компанія, що зіштовхнулася з перебоями видобутку в Лівії, Казахстані та Нігерії, скоротила план видобутку на 2017 до 2,8 мільйона барелів нафтового еквівалента на добу з 3 мільйонів.
Міністерство земельних і природних ресурсів Китаю прогнозує збільшення видобутку сланцевого газу з нинішніх 200 мільйонів кубометрів до 30 мільярдів до 2020 року. Про це пишуть ЗМІ з посиланням на публікацію в китайському діловому виданні «Мейжі цзинцзи синьвень».