Державна фіскальна служба (ДФС) за дорученням прем'єр-міністра Арсенія Яценюка готує різні сценарії перегляду політики рентних платежів, повідомив голова відомства Ігор Білоус. «Треба опускати ренту, інакше ми знищимо галузь», - висловив голова ДФС свою думку журналістам. За його словами, в ході роботи активно вивчається досвід сусідніх країн, зокрема, Польщі, Румунії. І.Білоус додав, що одночасно аналізується можливість удосконалення акцизної політики. Глава ГФС уточнив, що відомство завершить роботу над цим питанням протягом тижня-двох.
Архив новостей - Сторінка 2
Видобуток природного газу в Україні (без урахування ПАТ "ДАТ" Чорноморнафтогаз ") в січні-грудні 2014 склала 20 млрд 170 млн куб. М, що на 4,3% (або 822, 5 млн. куб. м) більше, ніж роком раніше. Про це свідчать статистичні дані на сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
У зв’язку з порушенням процедури проведення установчих зборів для формування нового складу Громадської ради Держгеонадра України Наказом від 09.02.2015 № 13 оголошують про повторне проведення установчих зборів з формування Громадської ради при Державній службі геології та надр України. Установчі збори, які відбулися 23 січня 2015 року, пройшли з порушенням процедури та за нерегламентованої участі представників громадських організацій, заявки яких були відхилені Ініціативною робочою групою у зв’язку з невідповідністю критеріям відбору.
Італійський концерн «Eni» спільно з британською компанією «Cadogan» наприкінці нинішнього року планує почати буріння першої газової свердловини на Яковлевской і філімоновской площах. Варто відзначити, що одна з них знаходиться на території Волині. Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів повідомила, що протягом останнього місяця вдалося реанімувати перспективний проект пошуку і видобутку природного газу, до якого, крім вищезазначених іноземних фірм, залучається і українська компанія «Західгазінвест».
Через кілька тижнів відправляться в шлях дві нові гігантські бурові платформи, повідомляє Financial Times. Одна з них буде працювати на родовищі Голіат в норвезькій Арктиці, її оператор - Eni. Інша - одна з двох платформ, зафрахтованих Royal Dutch Shell, які влітку почнуть буріння у водах США в Чукотському морі. ExxonMobil теж заморозила спільний проект з "Роснефть" в Карському морі. Експерти вважають, що компанії з радістю приступлять до робіт тільки санкції будуть скасовані. Адже на відміну від багатьох інших гравців нафтового ринку, вони вже встигли вкласти мільярди доларів у арктичний проект.
Компанії Rockwell Diamonds надали нові ліцензії на розвідку і видобуток на території 50 тис. Гектарів в центральному районі річки Помаранчевої в ПАР. У заяві компанії йдеться, що права на розвідку родовищ та видобуток алмазів, а також придбані нещодавно додаткові активи та ліцензії дозволять Rockwell отримати доступ до більшої частини басейну Помаранчевої довжиною понад 100 км.
Дослідження і освоєння запасів нафти і газу в Кувейті в майбутньому будуть сприяти передові технології компанії GE Oil & Gas, світового лідера в області сервісної підтримки енергетичного сектора, повідомляє Oil and Gas Technology Педді Харріс.
Поточна робота великих нафтовидобувних компаній на родовищах США і їх стратегія в нинішніх умовах низьких цін на нафту дозволяє визначити перспективи всієї національної галузі. Дані щодо незалежної компанії Continental Resources, яка працює в північних, східних, а особливо активно в південних районах країни, займається розвідкою і видобутком на сланцевих родовищах Bakken, Cana і Niobrara, представляє з Natural Gas Intelligence (NGI).
Компанія Proxima Capital Group Inc основним власником якого є російський банкір Володимир Татарчук, розглядає можливість покупки нафтогазової британської компанії JKX Oil & Gas plc, яка володіє одним з найбільших українських нафтогазовидобувних підприємств Полтавська газонафтова компанія. Про це йдеться в повідомленні Proxima Capital Group на Лондонській фондовій біржі.
Захоплена окупаційною владою Криму компанія «Чорноморнафтогаз» на 2015 рік виробничою програмою определеліла три основних напрямки робіт. Перше - освоєння північно-західній частині шельфу Чорного моря, де зосереджені основні нині діючі об'єкти видобутку вуглеводнів.