НАК «Надра України» виділили 15 перспективних ділянок та дослідно-методичних полігонів під проведення бурових робіт для видобутку покладів сланцевого газу. Про такі наміри повідомили в компанії, підкресливши, що для кожного з цих об'єктів розроблений окремий бізнес-проект з метою залучення інвестиційних капіталів.
Новини - Сторінка 127
Міністерство екології та природних ресурсів відкрило доступ до інформації про вартість спеціальних дозволів на користування надрами та придбаної надрокористувачами геологічної інформації, що були продані в останні роки. Про це йдеться у повідомленні міністерства. Також у вільному доступі відтепер можна знайти інформацію про стан розгляду Заявок на отримання спецдозволів на коритування надрами.
Інструкція для британської промисловості щодо Правил звітності про платежі урядам зараз готується від імені Міжнародної асоціації виробників нафти і газу (IOGP) і Міжнародної ради з гірничодобувної промисловості і металам (ICMM). На думку PWYP, ключові елементи в поточній версії галузевої інструкції вельми сумнівні і дискредитують мету надання допомоги зі звітністю компаніям відповідно до закону. Підхід до звітності в інструкції заохочує компанії звітувати таким чином, що не узгоджується із законом і триматиме платежі прихованими від громадськості. Незважаючи на заклики, промисловість досі відмовляється змінити ці елементи, які підставляють під удар відповідальні компанії.
Приватним газодобувним компаніям пропонують альтернативний варіант розрахунків за податковими зобов'язаннями. Користувачі надр зможуть передавати частину видобутого газу на суму своїх рентних зобов'язань НАК «Нафтогаз України». Така норма міститься в законопроекті №2395, ініційованому Олександром Онищенком, нардепом (група «Воля народу»), заступником голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. «Сьогодні на плечі газовидобувників покладено велике податкове навантаження. Згаданий документ має полегшити фіскальний тиск на галузь», – вважає Онищенко.
Вугледобувні підприємства України в лютому 2015 року знизили видобуток вугілля на 60% порівняно з лютим 2014 року - до 2 млн тонн. Про це йдеться у повідомленні Держстату.
У середу в BG Group повідомили про початок розробки родовища Knarr, що у Північному морі. У зв’язку з цим планується видобувати приблизно 80 млн барелів нафтового еквіваленту. Також у компанії зазначили, що даний видобуток буде здійснено із використанням плавучого судна для видобутку, зберігання та відвантаження, що має виробничу потужність у 63 тис. барелів нафтового еквіваленту в день, а його ємність становить 800 тис. барелів.
Великі нафтові й газові компанії Shell, Statoil і Petronas стали переможцями на розробку 8 родовищ природного газу і трьох родовищ сланцевого. Про це заявили в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості Індонезії. Вісім родовищ природного газу є одними з 13, які були запропоновані урядом ще минулого року. На інші п’ять родовищ не вдалося залучити інвесторів. Компанії-переможці взяли на себе зобов'язання витрачати 144,25 млн дол. на проведення геологорозвідувальних робіт протягом трьох років на 11 родовищах.
У зв’язку з порушенням процедури проведення установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Державній службі геології та надр України 23 січня 2015 року, наказом Держгеонадр України від 09.02.2015 № 13 ухвалено рішення про повторне проведення установчих зборів. З метою належної підготовки та забезпечення організації повторного проведення установчих зборів Державна служба геології та надр України запрошує представників інститутів громадянського суспільства увійти до складу Ініціативної робочої групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Держгеонадрах України.
Підвищення ставки рентної плати за видобуток газу до 70% поставило недержавні газовидобувні компанії на межу виживання. Ставка в 70% призведе до відтоку інвестицій і до зниження вітчизняного газовидобутку до критичного мінімуму. Експерти вважають, що приймаючи рішення про підвищення рентної плати, держава дбала про короткострокову вигоду, а не про довгострокові перспективи.
Наприкінці січня Кабмін прийняв постанову про виключення моніторингу та наукового супроводження надрокористування з Порядку надання спецдозволів. Проте, моніторинг та наукове супроводження надрокористування є одним із обов’язкових до виконання пунктів особливих умов спеціального дозволу, а також програми робіт. GEOnews.com.ua звернувся за коментарем до заступника директора Українського державного геологорозвідувального інституту Олега Зур‘яна.