Не ринкові інструменти, які застосовувалися для регулювання відносин на ринку природного газу, призвели до збитків видобувних компаній. Про це заявив Президент Асоціації «Надрокористувачі України» Роман Сторожев на круглому столі, який проходив 23 квітня 2015 в Києві. За словами Р. Сторожева, внаслідок дії Постанови КМУ № 647 видобувні компанії були обмежені в реалізації видобутого ресурсу, що призвело до появи надлишків і спровокувало падіння цін на ринку.
Новини - Сторінка 123
Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1351-1 «Про видобування та реалізації бурштину», спрямований на створення легального ринку бурштину. Передбачено введення для первинного надрокористувача спрощеної процедури отримання спеціального дозволу на користування надрами для видобутку бурштину. При цьому первинний надрокористувач повинен виконати поділ ділянки бурштиноносному надр на старательські ділянки, які за заявочним принципом підлягають розподілу між старательськими артілями. Видобуток бурштину здійснюють старательські артілі згідно з умовами договору про видобуток бурштину, вимоги щодо укладення та припинення такого договору регулюються окремим розділом закону.
У США можуть незабаром затвердити нові правила буріння на шельфі, повідомляє MarketWatch. Міністерство внутрішніх справ підготувало більш суворі стандарти для противикидного обладнання, яке призначене для герметизації свердловин в надзвичайних ситуаціях. Жорсткість стандартів, як розраховують в уряді, допоможе запобігти аварії, подібні події п'ять років тому вибуху на нафтовій платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці неподалік від узбережжя Луїзіани. Тоді загинуло 11 людей і стався один з найбільших розливів нафти в історії США. До катастрофи, як показало розслідування, привів відмова противикидного обладнання.
З метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, прозорості при прийнятті рішень, відбудуться громадські слухання щодо обговорення питання відмови від спільної діяльності та переходу на угоди про розподіл продукції під час видобутку корисних копалин. Громадські слухання відбудуться 28 квітня 2015 року о 10 годині у актовій залі Українського державного геологорозвідувального інституту за адресою: м.Київ, вул.Автозаводська, 78 а.
Очікується, що в 2015 році в Казахстані будуть укладені нові контракти на надрокористування. Про це повідомили Trend в міністерстві енергетики Казахстану. «У 2015 році уряд Казахстану прийняв постанову «Про укладення контракту на поєднану розвідку і видобуток на ділянках «Абай» і «Ісатай», розташованих в казахстанській частині Каспійського моря», - сказали в міністерстві. В даний час міністерство енергетики Казахстану розглядає проект контракту на надрокористування по ділянці «Ісатай». По ділянці «Абай» проект контракту на адресу міністерства не надходив, зазначили у відомстві.
Бурова компанія Eurasia Drilling Company (EDC) зі свого боку готова виконати умови ФАС по угоді з нафтосервісною компанією Schlumberger, питання в міжнародній компанії-партнері, - сказав РІА Новини генеральний виконавчий директор EDC Олександр Джапарідзе. «Ми звикли в країні працювати, нам які умови не передай, ми все одно будемо їх виконувати», - сказав він, відповідаючи на запитання РІА Новини про те, чи готова EDC виконати вимоги ФАС. «Для того, щоб операція відбулася, на неї повинні піти Schlumberger», - уточнив він.
Видобуток природного газу в Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя) у березні 2015 року порівняно з аналогічним місяцем 2014 скоротилася на 3,3% - до 1,6 млрд куб. м. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат) у сьогоднішньому звіті по промисловому виробництву в Україні. У той же час у порівнянні з лютим 2015 видобуток газу зріс на 10,2%.
Видобуток нафти в США в березні 2015 року зріс на 13% порівняно з тим же періодом 2014 року і становив 9,32 мільйона барелів на добу - максимум з лютого 1973 року. Про це йдеться в звіті Американського інституту нафти (API). Згідно з даними API, виробництво газоконденсату в США збільшилася минулого місяця на 9,1% - до рекордних 3 мільйонів барелів на добу.
Нефте- и газодобывающая промышленность - одна из самых чувствительных отраслей экономики, с которой всегда были связаны острые дискуссии. Одна из них разворачивается вокруг поднятия ставок рентных платежей. Американская торговая палата в Украине последовательно выступает за их снижение для газодобывающих компаний, что вызывает горячие споры. С основным аргументом в пользу повышения платежей спорить сложно: Украина не может отдавать свои недра за бесценок.