Відбулася зустріч Голови правління ПАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України» Ярослава Климовича з директором компанії Baker Hughes в Східній Європі Лукашем Островскі, під час якої українська сторона отримала пропозицію про співробітництво у сфері нафтогазовидобування. Зустріч ініціювали представники Baker Hughes у зв'язку з розширенням діяльності на території країн Східної Європи, повідомляє компанія.
Новини - Сторінка 131
У ході зустрічі голови Секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей Йонаса Моберга (Jonas Moberg) і регіонального директора Річарда Діона (Richard Dion) із зацікавленими сторонами, досягнута домовленість докласти максимум дій і зусиль, щоб Україна встигла опублікувати свій перший звіт у жовтні 2015 року, хоча дотримуватися цього дедлайну буде нелегко.
Видобуток нафти в британській секції Північного моря скоротилася в 2014 р на тлі збільшення витрат, високих податків і низьких цін на нафту, повідомляє асоціація нафтовидобувних компаній Великобританії Oil & Gas UK. При цьому в організації підкреслюють, що в сформованій ситуації необхідно збільшити інвестиції та проводити геологорозвідувальні роботи. Лобістська групи Oil & Gas UK закликає уряд скоротити податки і спростити складний податковий режим для нафтового і газового сектора на тлі падіння видобутку в Північному морі.
Прийняття нової редакції Закону "Про ринок газу" стане першою "цеглиною" у побудові конкурентного та ефективного ринку, а також закладе надійну основу для повноцінної реформи відносин між його ключовими суб’єктами – відповідно до норм Третього енергетичного пакета ЄС. Такого висновку дійшли учасники круглого столу, що відбувся 23 лютого у Києві. Організатором заходу виступив аналітичний центр DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Дискусія також відбулася в рамках проекту "Покращення імплементації зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства через посилення ролі громадськості", що здійснюється DiXi Group за підтримки Європейського Союзу.
Збільшення видобутку нафти до 86 мільйонів тонн в 2017 році і до 104 мільйонів тонн в 2020 році очікується в Казахстані, повідомив у середу перший віце-міністр енергетики країни Узакбай Карабалін, передає "Новости-Казахстан".
17 лютого 2015 року Вищий госпсуд України виніс фінальне рішення на користь НАК "Надра України". Про це йдеться у повідомленні компанії. Як зазначається, на засіданні Вищий госпсуд відмовив ТОВ "Голден Деррік" у задоволенні касаційної скарги за позовом НАК "Надра України" до ТОВ "Голден Деррік" про розірвання договору купівлі-продажу частки по одному з договорів про спільну діяльність на Сахалінському родовищі, залишив рішення першої та другої інстанцій без змін.
В рамках прийняття нової редакції Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» необхідно законодавчо закріпити норму про невтручання держави у функціонування ринку за винятком випадків, коли це необхідно для усунення форс-мажорних обставин на ринку або забезпечення інших загальних інтересів, але лише за умови , що таке втручання буде короткостроковим.
Як би не було важко, рецепти для поліпшення ситуації в галузі є. Приватні компанії заявляють, що тільки зниження податків здатне забезпечити зростання видобутку газу та збільшення надходжень до бюджету. Діючі податки, зокрема рентні платежі на рівні 55% від ціни на газ, ведуть до різкого погіршення стану нафтогазової галузі і падіння видобутку. Якщо ситуацію не виправити, вже в 2015 році Україна чекає обвал власного видобутку, падіння доходів держбюджету і масові звільнення як у видобувних, так і в сервісних нафтогазових компаніях.
Міністерство фінансів України вважає за необхідне збільшити ренту за видобуток газу до 70%. Про це в ході прес-конференції в Києві заявила міністр фінансів України Наталія Яресько. «По-перше, це зміна ренти наших газовидобувників до 70%. Це збільшення ренти і збільшення цін на газ «Укргазвидобування» дасть можливість профінансувати ряд дотацій. 12,5 млрд дотацій в бюджеті передбачені додатково до тих, які вже були », - заявила Яресько.
Французька міжнародна газова асоціація Cedigaz прогнозує, що до 2035 року видобуток «блакитного палива» в Європі, включаючи Туреччину, скоротиться на 2,1%. При цьому прогнозується, що попит на газ зросте приблизно на 0,6%. У контексті зниження обсягів виробництва, Європа, як очікується, буде імпортувати більше газу - 71% газу в 2035 році в порівнянні з 47% в 2013 році: як по газопроводах, так і СПГ.