Надра і ресурси в природному стані на всій території Туркменістану та в туркменському секторі Каспійського моря «є загальнонаціональним надбанням народу країни і виключною власністю держави і надаються державою тільки в користування» .Про це пише в понеділок газета «Нейтральний Туркменістан». Видання зазначає, що, відповідно до нещодавно прийнятого в Туркменістані законом «Про надра», всі його [нафтогазоносні] ділянки «не можуть бути предметом купівлі-продажу, дарування, успадкування, внеску, застави або відчужуватися в іншій формі». Важливе значення у сферах використання і охорони надр мають питання міжнародного співробітництва, пише газета.
Новини - Сторінка 132
Туркменістан у 2015 році планує видобувати понад 80 мільярдів кубічних метрів товарного газу. Про це йдеться в повідомленні, поширеному міністерством нафтогазової промисловості і мінеральних ресурсів Туркменістану. У повідомленні наголошується, що в Туркменістані в 2014 році було видобуто понад 76 мільярдів кубометрів природного газу, а його експорт склав близько 45 мільярдів кубометрів.
Китай домігся суттєвого успіху у виробництві сланцевого газу. На родовищі в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі країни було отримано промисловий газовий потік висота якого склала 6 метрів. Як відзначають фахівці Управління земельних і природних ресурсів цього регіону Китаю, глибина, на якій залягає згадане родовище, становить 3568 метрів. Воно розташоване в багатьох вугіллям околиці міста Ордос.
В рамках прийняття нової редакції Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» необхідно законодавчо закріпити норму про невтручання держави у функціонування ринку за винятком випадків, коли це необхідно для усунення форс-мажорних обставин на ринку або забезпечення інших загальних інтересів, але лише за умови , що таке втручання буде короткостроковим.
За підсумками І кварталу 2019 року видобуток природного газу в Україні зросла на 3,42% до 5,275 млрд куб. м, в порівнянні з І кварталом 2018 року