На численні звернення надрокористувачів стосовно внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2015 № 615, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2015 № 42 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», Державна служба геології та надр України інформує.
Новини - Сторінка 125
Управління ГРР китайської провінції Шаньдун повідомило 8 квітня про розвідку найбільшого родовища золота. За даними фахівців 3-го НДЦ ГРР регіону, сукупні ресурси активу за категоріями (332) + (333) (по китайській класифікації) складають 69 т. в еквіваленті чистого золота. В даний час проводиться оконтурування родовища і підрахунок видобутих та економічних запасів, роботи триватимуть до кінця III кварталу 2015.
У нафтогазовому секторі на тлі низьких цін на нафту сталася найбільша за минуле десятиліття угода купівлі концерном Royal Dutch Shell британської BG Group. Як заявив німецькому виданню DW експерт з сировинному ринку Євген Вайнберг, це може дати імпульс цілій низці подібних злиттів.
Геологорозвідувальна компанія UK Oil and Gas Investments (UKOG) оприлюднила попередні розрахунки запасів родовища нафти, виявленого неподалік від Лондона. Як пише The Telegraph, сумарні видобувні запаси родовища - близько 8,6 млрд барелів, що відповідає приблизно 20% всієї нафти, викачаної з родовищ Північного моря за останні 40 років. Якщо виходити з поточної ціни в $ 58 за барель, нафта родовища коштує близько $ 500 млрд. Це найбільше сухопутне родовище, відкрите у Великобританії за останні 30 років.
Кабінет Міністрів України звернувся з касаційним позовом до Вищого адміністративного суду України проти ПрАТ «Природні ресурси», ТОВ «Східний геологічний союз», ТОВ «Куб-Газ», ТОВ «Тісагаз», ТОВ «Енерго-сервісна компанія« Еско-Північ », ПрАТ «Нафтогазвидобування», СП «Полтавська гозонефтяная компанія», ТОВ «Нафтогаз-Альянс», ПрАТ «ДніпроАзот» і ПрАТ «Рівнеазот». Про це повідомляє Єдиний державний реєстр судових рішень України.
Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому законопроект № 2250 «Про ринок природного газу». За відповідне рішення проголосували 290 нардепів при 226 мінімально необхідних. Під час розгляду нардепи відхилили поправку позафракційного народного депутата, члена партії «Свобода» Юрія Левченка, згідно з якою забороняється приватизація української ГТС приватним інвестором.
ВАТ «Газпром» планує спільно з Total продовжити розробку нафтогазових родовищ в Болівії. Про це йдеться в повідомленні «Газпрому» за підсумками робочої зустрічі голови правління «Газпрому» Олексія Міллера і президента, голови ради директорів Total SA Патрика Пуян. Мова йде про освоєння газових покладів ділянок «Іпатій» і «Акіо», де зараз ведеться робота з підготовки свердловин і відповідної інфраструктури до початку промислового видобутку, запланованого на 2016 р. Також обговорюється проект спільної розвідки покладів вуглеводнів на ділянці Асеро.
3 квітня 2015 в Міжнародному центрі перспективних досліджень (МЦПД) відбувся круглий стіл на тему: «Чи є майбутнє у газодобувної галузі України». Участь в обговоренні взяли представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної фіскальної служби, Комітету Верховної Ради з питань ПЕК, газодобувних підприємств, асоціацій та профільних компаній, а також експерти галузі.
Перспективи розвитку газодобувного бізнесу в Україні дуже хороші з точки зору довгострокової стратегії. Якщо ж ми будемо говорити про короткострокові плани видобувних компаній і можливостях реалізації своїх бізнес-інтересів, то при діючих умовах розвивати бізнес з видобутку вуглеводнів в Україні складно і не рентабельно. Чому такі кардинально різні прогнози можна зробити? Про це пише у своєму блозі Роман Сторожев, Президент Асоціації «Надрокористувачі України».
Одна свердловина для видобутку газу з нетрадиційних джерел в Харківській області створить 106 нових робочих місць. Таку думку висловив Роман Ніцович, керівник програм аналітичного центру DIXI Group, в ході експертно-аналітичного круглого столу на тему «Соціально-економічні переваги проектів розвідки і видобутку нетрадиційних вуглеводнів, які реалізуються в світі», що проходить в НТЦ «Психея».