Кабінет Міністрів України звернувся з касаційним позовом до Вищого адміністративного суду України проти ПрАТ «Природні ресурси», ТОВ «Східний геологічний союз», ТОВ «Куб-Газ», ТОВ «Тісагаз», ТОВ «Енерго-сервісна компанія« Еско-Північ », ПрАТ «Нафтогазвидобування», СП «Полтавська гозонефтяная компанія», ТОВ «Нафтогаз-Альянс», ПрАТ «ДніпроАзот» і ПрАТ «Рівнеазот». Про це повідомляє Єдиний державний реєстр судових рішень України.
Новини - Сторінка 125
Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому законопроект № 2250 «Про ринок природного газу». За відповідне рішення проголосували 290 нардепів при 226 мінімально необхідних. Під час розгляду нардепи відхилили поправку позафракційного народного депутата, члена партії «Свобода» Юрія Левченка, згідно з якою забороняється приватизація української ГТС приватним інвестором.
ВАТ «Газпром» планує спільно з Total продовжити розробку нафтогазових родовищ в Болівії. Про це йдеться в повідомленні «Газпрому» за підсумками робочої зустрічі голови правління «Газпрому» Олексія Міллера і президента, голови ради директорів Total SA Патрика Пуян. Мова йде про освоєння газових покладів ділянок «Іпатій» і «Акіо», де зараз ведеться робота з підготовки свердловин і відповідної інфраструктури до початку промислового видобутку, запланованого на 2016 р. Також обговорюється проект спільної розвідки покладів вуглеводнів на ділянці Асеро.
3 квітня 2015 в Міжнародному центрі перспективних досліджень (МЦПД) відбувся круглий стіл на тему: «Чи є майбутнє у газодобувної галузі України». Участь в обговоренні взяли представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної фіскальної служби, Комітету Верховної Ради з питань ПЕК, газодобувних підприємств, асоціацій та профільних компаній, а також експерти галузі.
Перспективи розвитку газодобувного бізнесу в Україні дуже хороші з точки зору довгострокової стратегії. Якщо ж ми будемо говорити про короткострокові плани видобувних компаній і можливостях реалізації своїх бізнес-інтересів, то при діючих умовах розвивати бізнес з видобутку вуглеводнів в Україні складно і не рентабельно. Чому такі кардинально різні прогнози можна зробити? Про це пише у своєму блозі Роман Сторожев, Президент Асоціації «Надрокористувачі України».
Одна свердловина для видобутку газу з нетрадиційних джерел в Харківській області створить 106 нових робочих місць. Таку думку висловив Роман Ніцович, керівник програм аналітичного центру DIXI Group, в ході експертно-аналітичного круглого столу на тему «Соціально-економічні переваги проектів розвідки і видобутку нетрадиційних вуглеводнів, які реалізуються в світі», що проходить в НТЦ «Психея».
6 квітня, народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський взяв участь у круглому столі «Від підзвітності до відповідальності», який відбувся в Дипломатичній Академії України. Захід, організований Київським міжнародним енергетичним Q- клубом і Центром глобалістики «Стратегія 21 століття» став продовженням обговорення результатів проекту «Незалежний моніторинг ресурсних і фінансових потоків від видобутку традиційних і нетрадиційних вуглеводнів в Україні в рамках угод про розподіл продукції».
Прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні» дозволить не тільки удосконалити систему управління вітчизняними природними ресурсами, але і сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в державі. До такого висновку дійшли учасники круглого столу «Законодавчі ініціативи для посилення прозорості видобувних галузей», який відбувся 6 квітня в Києві.
Компанія Royal Dutch Shell переміщує Бурові установки в район Аляски, сподіваючісь на Відновлення буріння, Дозвіл на Пожалуйста нафтова компанія чекає від влади США. Про це сообщает Reuters. Shell сподівається відродіті свою програму буріння в Арктіці через два роки после того, як ее бурова установка Сіла на міліну на шельфі Аляски, что віклікало Бурхливий Обурення екологів. Альо галі до Отримання Дозволу від американського міністра внутрішніх справ датсько-британський нафтовий гігант переводити в район передбачуваності буріння установки Noble Discoverer и Polar Pioneer, так як літній сезон операцій в Арктіці краток.
7 квітня 2015 р. Науково-технічний центр «Псіхєя» проведе експертно-аналітичний круглий стіл (ЕАКС) на тему «Соціально-економічні переваги проектів розвідки та видобутку нетрадиційних вуглеводнів, які реалізуються в світі»