У середу в BG Group повідомили про початок розробки родовища Knarr, що у Північному морі. У зв’язку з цим планується видобувати приблизно 80 млн барелів нафтового еквіваленту. Також у компанії зазначили, що даний видобуток буде здійснено із використанням плавучого судна для видобутку, зберігання та відвантаження, що має виробничу потужність у 63 тис. барелів нафтового еквіваленту в день, а його ємність становить 800 тис. барелів.
Новини - Сторінка 129
Великі нафтові й газові компанії Shell, Statoil і Petronas стали переможцями на розробку 8 родовищ природного газу і трьох родовищ сланцевого. Про це заявили в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості Індонезії. Вісім родовищ природного газу є одними з 13, які були запропоновані урядом ще минулого року. На інші п’ять родовищ не вдалося залучити інвесторів. Компанії-переможці взяли на себе зобов'язання витрачати 144,25 млн дол. на проведення геологорозвідувальних робіт протягом трьох років на 11 родовищах.
У зв’язку з порушенням процедури проведення установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Державній службі геології та надр України 23 січня 2015 року, наказом Держгеонадр України від 09.02.2015 № 13 ухвалено рішення про повторне проведення установчих зборів. З метою належної підготовки та забезпечення організації повторного проведення установчих зборів Державна служба геології та надр України запрошує представників інститутів громадянського суспільства увійти до складу Ініціативної робочої групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Держгеонадрах України.
Підвищення ставки рентної плати за видобуток газу до 70% поставило недержавні газовидобувні компанії на межу виживання. Ставка в 70% призведе до відтоку інвестицій і до зниження вітчизняного газовидобутку до критичного мінімуму. Експерти вважають, що приймаючи рішення про підвищення рентної плати, держава дбала про короткострокову вигоду, а не про довгострокові перспективи.
Наприкінці січня Кабмін прийняв постанову про виключення моніторингу та наукового супроводження надрокористування з Порядку надання спецдозволів. Проте, моніторинг та наукове супроводження надрокористування є одним із обов’язкових до виконання пунктів особливих умов спеціального дозволу, а також програми робіт. GEOnews.com.ua звернувся за коментарем до заступника директора Українського державного геологорозвідувального інституту Олега Зур‘яна.
Shell і Укргазвидобування обговорюють процес розірвання договору про спільну діяльність в Харківській області. Про це сказано в повідомленні прес-служби компанії Shell в Україні. Так, повідомляється про завершення пошуково-розвідувальних робіт, здійснених в рамках договору про спільну діяльність компаній Shell і Укргазвидобування.
Компанія SOCAR (Держнафтокомпанія Азербайджану, ДНКАР) ввела в експлуатацію нову свердловину на родовищі Чілова. Свердловина №112 була пробурена з підстави №112. Добовий дебіт свердловини становить 15 тонн нафти. Як повідомлялося, SOCAR в серпні 2014 завершила будівництво морського підстави №112. Підстава призначене для буріння 10 свердловин.
Сьогодні, 12.03.2015, спливає 100-денний строк керівництва нового складу Кабінету Міністрів України. За цей невеликий термін керівництву Міністерства екології та природних ресурсів України вдалося провести низку реформ, спрямованих на подолання корупційних схем, спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій. Найвагоміші досягнення Міністерства вже сьогодні працюють на суспільство.
Асоціація «Надрокористувачі України» увійшла до складу Української частини українсько-грузинської ділової ради при ТПП України. Установчі збори відбулись 26 лютого п.р.. Всього до складу увійшло 32 профільні промислові організації. Інформація про склад ради буде надіслана до Торгово-промислової палати Грузії.
Державні компанії України у 2015 році скоріш ща все скоротять видобуток газу через зменшення ціни до 349 грн за 1 тис. кубометрів. Про це сьогодні сказав в ефірі телеканалу ICTV голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає УНН. "У цьому році ми плануємо, що видобуток газу державними компаніями України скоротиться. Наслідок - це є скорочення ціни в 349 грн за 1 тис. кубометрів. За все рано чи пізно треба платити", - сказав він.