Верховна Рада України наступного тижня розгляне законопроекти щодо залучення іноземних інвесторів в енергетику. Про це в ході конференції «День енергоефективності» повідомив голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.
Новини - Сторінка 128
Італійська Eni і в'єтнамська Petrovietnam Exploration Production Corporation Limited підписали два контракти про розподіл продукції (УРП) з розробки блоків MD-02 і MD-04 на шельфі М'янми, йдеться в повідомленні Eni. Згідно УРП, Eni отримає в проекті 80-відсоткову частку і статус оператора, Petrovietnam - 20%.
Білорусія навесні оголосить конкурс з вибору концесіонерів для двох потенційних нафтових родовищ, повідомив у вівторок на прес-конференції в Мінську начальник управління з геології міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища республіки Володимир Варакса.
Міністерство фінансів України створило робочу групу для розробки змін до податкового законодавства щодо нафтогазової галузі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну. «Міністерство фінансів створив робочу групу, основною метою якої є напрацювання пропозицій щодо змін до податкового законодавства, яке відповідатиме кращим світовим практикам у сфері оподаткування нафтогазової галузі, і одночасно забезпечувати потреби державної бюджету», - йдеться в повідомленні.
25 травня Президент України підписав Закон N7249, який запроваджує лише ренту по факту реалізації видобутого газу, а також відкореговано базу для нарахування ренти
Найбільша в світі американська нафтова компанія ExxonMobil збирається вже цього тижня подати до Стокгольмського арбітражу позов до Росії на $500 млн. Про це пише російська газета "Комерсантъ". "Позов буде поданий на цьому тижні, швидше за все, домовитися не вдасться", - говорить один зі співрозмовників "Комерсантъ".
26 березня 2015 року учасники круглого столу «EITI: громадськість, бізнес, уряд. Співпраця заради прозорості та інвестицій», в роботі якого взяли участь представники видобувних компаній України, інститутів громадянського суспільства, органів державної влади та експертного середовища, обговорили результати роботи та практичні виклики щодо впровадження в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей (надалі – Ініціатива).
Переможців аукціону, на якому були виставлені на торги 11 нафтогазових ділянок, визначили в Індонезії. У їх числі були названі британо-голландська корпорація Shell, норвезький нафтовий концерн Statoil і малазійська державна компанія Petronas. 8 блоків з виставлених на аукціон є традиційними, а 3 блоку - сланцевими. Про це повідомив директор Міністерства енергетики та добувної промисловості Індонезії з розвідки і видобутку Нарьянто Вагімін. Інформацію передає агентство Platts.
Консорціум італійської та південнокорейської енергетичних компаній ENI-Kogas не виявлено достатніх запасів природного газу на 9-му блоці виключної економічної зони Кіпру (ВЕЗ). Про це йдеться в опублікованій сьогодні заяві міністра енергетики, торгівлі, промисловості і туризму республіки Георгіоса Лаккотріпіса.
Як зазначалося під час обговорення, законопроект (реєстр. №2159) розроблено з метою створення правових передумов для забезпечення судового захисту державних інтересів України у міжнародних політичних та судових установах, органах та інституціях. Проектом пропонується врегулювати та законодавчо вдосконалити визначення правового статусу надр, штучних островів та штучних споруд, в т.ч. нафто та газовидобувних бурових, а також правовий статус розташованих на тимчасово окупованої території природних ресурсів та об’єктів архітектурної, історичної та культурної спадщини.