Більшість факторів, які негативно позначаються на українському газовидобутку, пов'язані з не зовсім виваженою політикою держави з видобутку природного газу. У зв'язку з цим, заступник голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат України Олександр Онищенко 17 березня поточного року подав у Раду законопроект №2395 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами) », який передбачає можливість для газовидобувників укладати з компанією« Нафтогаз України »спеціальні договору на пряму поставку блакитного палива приватними компаніями державному монополісту.
Новини - Сторінка 124
У Жидачівському районі Львівської області сьогодні, 15 квітня, відкрили Греховське родовище природного газу, повідомляє кореспондент РБК-Україна. Крехівське родовище розташоване в 16 км на південь від м. Жидачів. Недалеко від нього експлуатують Тейсаровське, Любешівське і Дашавське газові родовища.
Більш низькі ставки податків, прості механізми адміністрування і нова система оподаткування видобутку газу - це були основні рекомендації для українського енергетичного сектора, представлені спеціальною місією Міжнародного валютного фонду в кінці 2014 року. Протягом декількох місяців позиція Фонду залишається незмінною - український уряд повинен відмовитися від традиційної політики підвищення податкового тиску на газовидобувну промисловість.
Сланцевий бум в США, через який видобуток нафти досяг рекордного обсягу за останні 40 років, слабшає. Видобуток нафти з твердих порід на великих родовищах в травні скоротиться на 57 тис. барелів на добу. Управління з інформації в галузі енергетики (EIA) США прогнозує спад виробництва вперше з початку публікації подібних щомісячних звітів в 2013 році.
Найбільший російський приватний виробник газу НОВАТЕК зацікавлений в участі в проектах на шельфі РФ в довгостроковій перспективі, але в поточній економічній ситуації це не актуально, заявив журналістам глава компанії Леонід Міхельсон. «Сьогодні-завтра, це, напевно, не актуально, але в майбутньому - звичайно», - сказав він, відповідаючи на питання, чи цікаво НОВАТЕК отримати доступ до шельфових проектів. Законодавство обмежує число компаній, які можуть вести роботи на шельфі РФ. Допуск мають тільки підконтрольні державі компанії, що володіють досвідом роботи на шельфі не менше п'яти років. Фактично робота на шельфі РФ дозволена тільки «Газпрому» і «Роснафті».
Законопроект «Про ринок природного газу» відкриває можливості для реформування та лібералізації сектора. Це стало можливо завдяки тому, що в основу нормативного документа була покладена краща прогресивна європейська практика регулювання енергетичних ринків, а його норми відповідають принципам Третього енергопакету ЄС та зобов'язанням України в рамках Енергетичного співтовариства. Про це заявив Президент Асоціації «Надрокористувачі України» Роман Сторожев.
На численні звернення надрокористувачів стосовно внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2015 № 615, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2015 № 42 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», Державна служба геології та надр України інформує.
Управління ГРР китайської провінції Шаньдун повідомило 8 квітня про розвідку найбільшого родовища золота. За даними фахівців 3-го НДЦ ГРР регіону, сукупні ресурси активу за категоріями (332) + (333) (по китайській класифікації) складають 69 т. в еквіваленті чистого золота. В даний час проводиться оконтурування родовища і підрахунок видобутих та економічних запасів, роботи триватимуть до кінця III кварталу 2015.
У нафтогазовому секторі на тлі низьких цін на нафту сталася найбільша за минуле десятиліття угода купівлі концерном Royal Dutch Shell британської BG Group. Як заявив німецькому виданню DW експерт з сировинному ринку Євген Вайнберг, це може дати імпульс цілій низці подібних злиттів.
Геологорозвідувальна компанія UK Oil and Gas Investments (UKOG) оприлюднила попередні розрахунки запасів родовища нафти, виявленого неподалік від Лондона. Як пише The Telegraph, сумарні видобувні запаси родовища - близько 8,6 млрд барелів, що відповідає приблизно 20% всієї нафти, викачаної з родовищ Північного моря за останні 40 років. Якщо виходити з поточної ціни в $ 58 за барель, нафта родовища коштує близько $ 500 млрд. Це найбільше сухопутне родовище, відкрите у Великобританії за останні 30 років.