Видобуток газу на материковій частині території України в січні-березні 2015 року зменшився на 0,4% (на 20,1 млн куб м) порівняно з аналогічним періодом 2014 року – до 4 млрд 859,1 млн куб м, у тому числі природного – на 0,04% (на 1,7 млн куб м), до 4699 млн куб м. Про це повідомило джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.
Новини - Сторінка 124
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила оцінку видобутку в країнах-конкурентах на 2015 рік, говориться в доповіді відомства в четвер, 16 квітня. Такий перегляд показників, зокрема, пояснюється більш повільним підвищенням виробництва на нетрадиційних родовищах США Канади, говориться в квітневій доповіді картелю. Видобуток нафти в країнах за межами ОПЕК в 2015 році зросте на 680 тисяч барелів на добу (б / д) в порівнянні з 2014 роком, а не на 850 тисяч б / с, як очікувалося раніше.
Керівники професійних об'єднань, гірничодобувних підприємств, асоціацій та профспілок просять уряд припинити експерименти з податковим законодавством і виконати обіцянку про створення робочої групи за участю промисловців та експертів при профільних міністерствах. Про це йдеться у відкритому листі учасників круглого столу "Плата за надра: Україна в контексті світової практики" на адресу Президента і прем'єр-міністра України, а також керівників профільних міністерств і відомств.
У Казахстані в 2015 році планується буріння першої розвідувальної свердловини на крупній нафтоносної структурі «Сатпаев». Про це повідомили Trend в міністерстві енергетики Казахстану. «За наявною у нас інформацією, в 2015 році компанія (ТОВ)« Сатпаев Оперейтінг »планує буріння першої розвідувальної свердловини на структурі« Сатпаев », - сказали у відомстві.
Більшість факторів, які негативно позначаються на українському газовидобутку, пов'язані з не зовсім виваженою політикою держави з видобутку природного газу. У зв'язку з цим, заступник голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат України Олександр Онищенко 17 березня поточного року подав у Раду законопроект №2395 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами) », який передбачає можливість для газовидобувників укладати з компанією« Нафтогаз України »спеціальні договору на пряму поставку блакитного палива приватними компаніями державному монополісту.
У Жидачівському районі Львівської області сьогодні, 15 квітня, відкрили Греховське родовище природного газу, повідомляє кореспондент РБК-Україна. Крехівське родовище розташоване в 16 км на південь від м. Жидачів. Недалеко від нього експлуатують Тейсаровське, Любешівське і Дашавське газові родовища.
Більш низькі ставки податків, прості механізми адміністрування і нова система оподаткування видобутку газу - це були основні рекомендації для українського енергетичного сектора, представлені спеціальною місією Міжнародного валютного фонду в кінці 2014 року. Протягом декількох місяців позиція Фонду залишається незмінною - український уряд повинен відмовитися від традиційної політики підвищення податкового тиску на газовидобувну промисловість.
Сланцевий бум в США, через який видобуток нафти досяг рекордного обсягу за останні 40 років, слабшає. Видобуток нафти з твердих порід на великих родовищах в травні скоротиться на 57 тис. барелів на добу. Управління з інформації в галузі енергетики (EIA) США прогнозує спад виробництва вперше з початку публікації подібних щомісячних звітів в 2013 році.
Найбільший російський приватний виробник газу НОВАТЕК зацікавлений в участі в проектах на шельфі РФ в довгостроковій перспективі, але в поточній економічній ситуації це не актуально, заявив журналістам глава компанії Леонід Міхельсон. «Сьогодні-завтра, це, напевно, не актуально, але в майбутньому - звичайно», - сказав він, відповідаючи на питання, чи цікаво НОВАТЕК отримати доступ до шельфових проектів. Законодавство обмежує число компаній, які можуть вести роботи на шельфі РФ. Допуск мають тільки підконтрольні державі компанії, що володіють досвідом роботи на шельфі не менше п'яти років. Фактично робота на шельфі РФ дозволена тільки «Газпрому» і «Роснафті».
Законопроект «Про ринок природного газу» відкриває можливості для реформування та лібералізації сектора. Це стало можливо завдяки тому, що в основу нормативного документа була покладена краща прогресивна європейська практика регулювання енергетичних ринків, а його норми відповідають принципам Третього енергопакету ЄС та зобов'язанням України в рамках Енергетичного співтовариства. Про це заявив Президент Асоціації «Надрокористувачі України» Роман Сторожев.