Міністерством екології та природних ресурсів України затверджено новий Порядок організації діяльності та роботи комісії з питань погодження надання надр в користування, який унеможливлює затягування процесу розгляду документів та захищає підприємців від необґрунтованих відмов. При цьому громадськість зможе контролювати роботу комісії. У Мінприроди України пояснюють, що за новими правилами комісія має проводитись двічі на місяць, при цьому порядок денний затверджується за три робочих дні до засідання і обов’язково публікується на сайті Міністерства – відповідно, громадськість може ознайомитись з питаннями, що будуть винесені на розгляд. Протокол засідання також публікуватиметься на офіційному сайті.
Новини - Сторінка 114
23 вересня в УКМЦ відбулась зустріч з пресою, присвячена впровадженню Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні. В заході взяли участь: старший фахівець з нафти і газу Світового Банку Ільхем Саламон (Вашінгтон, США), президент аналітичного центру DiXiGroup Олена Павленко, голова Національного секретаріату ІПВГ Діна Нарежнева, радник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Вовк, старший консультант міжнародної аудиторської компанії Ernst&Young, яку обрано Незалежним Адміністратором ІПВГ, Андрій Кітура.
Конкуренція на європейському газовому ринку, де головними гравцями є Норвегія і Росія, йде на користь як експортерам, так і споживачам. Про це в опублікованому сьогодні інтерв'ю агентству Блумберг заявив міністр нафти та енергетики Норвегії Торд Льен. "Для Європи добре, що поставки диверсифіковані, це добре також і для експортерів, - зазначив Льен. - Конкуренція корисна для норвезького газу в довгостроковій перспективі".
На офіційному порталі Верховної Ради України опублікували Розпорядження Кабінету Міністрів № 910-р “План заходів із впровадження Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях на 2015 рік”, за яким міністерства до 17 вересня повинні підготувати чотири нормативно-правові акти. До 17 вересня Міненерговугілля, Мінфін, Мінекономрозвитку, Мінприроди, Держстат і Державна фіскальна служба повинні розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів України кілька нормативних документів.
10 вересня відбувся круглий стіл на тему "Чи буде Україна з власним газом: видобуток, податки й інвестиції". У заході взяли участь: народний депутат Верховної Ради України, заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпекиОльга Бєлькова, представники державних компаній НАК "Нафтогаз України" і "Укргазвидобування", приватних компаній Burisma, "Карпатигаз", "Полтавська газонафтова компанія", асоціацій "Надрокористувачі України", "Газові трейдери України" та ін.
В агенції Укрінформ відбувся круглий стіл: «Чи буде Україна з власним газом: видобуток, податки та інвестиції». Організатори форуму тижневик «Дзеркало тижня. Україна» та консалтингова компанія «Ньюфолк», зібрали за одним столом авторитетних представників газовидобуваючої галузі, керівників кампаній, профільних асоціацій, відомих експертів та політиків. Тема обговорення надзвичайно важлива для держави, особливо напередодні зимового періоду. Чим живуть зараз учасники газового ринку, з якими проблемами стикаються, які перспективи розвитку у цій стратегічній галузі – спробуємо з`ясувати.
4 вересня 2015 року в Харкові відбувся VII Міжнародний економічний форум«ІННОВАЦІЇ. ІНВЕСТИЦІЇ. ХАРКІВСЬКІ ІНІЦІАТИВИ», на якому обговорювався план активних дій з реновації економіки України та Харківської області. Захід був організований Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною радою за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»; проектуUSAID «Програма розвитку державно-приватного партнерства»; міжнародних компаній та Харківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
8 вересня 2015 року Кабінет Міністрів прийняв Розпорядження “Про затвердження плану заходів із впровадження Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях на 2015 рік”. Розпорядження визначає перелік органів виконавчої влади, що мають розробити необхідну нормативну базу для забезпечення прозорості у галузі, уповноважує їх забезпечити збір та подання Міненерговугіллю інформації за 2013 рік, необхідної для підготовки першого ІПВГ звіту відповідно до вимог Стандарту. Для кожного з органів виконавчої влади документом передбачається окремий перелік інформації, що має надаватися.