В УкрДГРІ 15 грудня 2015 р. на запрошення української сторони прибула делегація Тяньджинського проектно-розробного інституту геотермальних досліджень, яку очолював директор інституту пан Лін Лі. Також у зустрічі взяли участь пан Лю Живей – генеральний менеджер підприємства Tianjin Liaoyuan Science & Technology (Group) Co., Ltd, та пан Лін Хенсі – голова Ради директорів підприємства Tianjin Mingxi Science & Technology Co., Ltd.
Новини - Сторінка 109
Верховна Рада знизила ренту при видобутку газу ПАТ "Укргазвидобування" з 70% до 50% на період з 1 квітня по 31 грудня 2016 року. За таку норму законопроекту №3688 в четвер проголосував 251 депутат. Прийнятий закон також передбачає зниження ставки ренти при комерційному видобутку газу з 55% до 29% (при глибині свердловини до 5 км) і з 28% до 14% (при більшій глибині свердловини) з 1 січня 2016 року.
Німецька компанія Wintershall і аргентинська держкомпанія Gas y Petróleo del Neuquén підписали угоду, відповідно до якого Wintershall збільшить свою частку в проекті з розробки нафтогазоносного блоку Aguada з 50% до 90%. Про це повідомляє World Oil. Ще в березні поточного року Wintershall початку дослідження на блоці, пробурити дві розвідувальні свердловини. Ці свердловини дадуть важливу інформацію про особливості покладів нафти і природного газу, розташованих у величезній сланцевої області Vaca Muerta.
Serinus продає свою частку в Куб-газіКомпанія Serinus Energy (Канада, раніше - Kulczyk Oil Ventures Inc) вирішила продати належні їй 70% газодобувної компанії "Куб-газ" (Луганськ). Про це йдеться в повідомленні Serinus Energy на сайті Варшавської фондової біржі. "Керівництво Serinus Energy повідомляє, що 23 грудня 2015 компанія уклала угоду з приватною компанією для продажу всіх 70% акцій Kub-Gas Holdings Limited", - йдеться в повідомленні компанії.
Реалізація стандарту EITI – це безліч можливостей та переваг для всіх гравців як на внутрішньому, так і на міжнародному енергетичному ринках, вважає член Міжнародного правління EITI Девід Даймонд. На думку пана Даймонда, від впровадження цього стандарту користь отримують абсолютно всі сторони процесу: «Для уряду це кращий рейтинг на міжнародній арені за рахунок запровадження визнаного багатьма державами стандарту; для компаній – чітке розуміння своєї ролі на ігровому полі; для громадськості – отримання достовірної інформації про діяльність видобувного сектору, а для інвесторів – розуміння всіх інвестиційних ризиків і переваг, відсутність конфлікту інтересів. Таким чином, реалізація цього стандарту дійсно вигідна всім учасникам енергетичного ринку», підкреслює експерт.
Видобуток на традиційних родовищах «Газпром нафти» залишиться рентабельними навіть при ціні на нафту в 15 доларів за барель. Таку заяву зробив сьогодні гендиректор «Газпром нафти» Олександр Дюков в інтерв'ю телеканалу "Росія 24". «Навіть в умовах низьких цін видобуток для нас все рано є рентабельним. Навіть при ціні в 15 доларів за барель, видобуток на наших традиційних облаштованих родовищах все одно буде продовжуватися, і буде приносити прибуток », - зазначив Дюков.
Україна за 11 місяців скоротила видобуток газу на 2%, до 17,8 млрд кубометрів
Видобуток природного газу в Україні в січні-листопаді 2015 року, без урахування анексованого Росією Криму, скоротився порівняно з січнем-листопадом 2014 року на 2% - до 17,8 млрд кубометрів. Як передає УНІАН, про це повідомляє Державна служба статистики України.
Стратегічне реформування газодобувної галузі полягає в реалізації двох ключових завдань: створенні вільного ринку газу та введення спеціального режиму оподаткування. З 1 жовтня 2015 вступив в дію Закон України "Про ринок природного газу". Цей закон визначає правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, захисту прав споживачів та безпеки поставок природного газу.
Опубліковано Звіт Ініціативи Прозорості видобувних галузей України, що охоплює 2013 календарний рік. Основним завданням цього Звіту є розкриття інформації про діяльність надрокористувачів нафтогазоносних надр, а також про платежі, які вони здійснили на користь держави у 2013 році.
Розглянувши проект рекомендацій слухань у Комітеті на тему "Стан та перспективи розвитку мінерально-сировинної бази в Україні", беручи до уваги інформацію, надану центральними органами виконавчої влади, науковцями, промисловцями, громадськими організаціями, а також пропозиції, висловлені у виступах під час обговорення питань та перспектив розвитку мінерально-сировинної бази в Україні, Комітет вирішив: