Cпільними діями правоохоронних та контролюючих органів станом на сьогодні іде активна боротьба з незаконним видобуванням бурштину на території Житомирщини. Про це під час міжвідомчої наради у Житомирі повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Олександр Ковальчук. Він наголосив, що питання припинення незаконного видобутку бурштину знаходиться на особистому контролі у Президента Україна та Прем’єр-міністра України.
Новини - Сторінка 117
Число діючих нафтових бурових установок в США за тиждень виросло на 5 установок до 645 одиниць. Про це в п'ятницю повідомили в компанії Baker Hughes Inc. Таким чином, число бурових виросло другий тиждень поспіль. Раніше даний показник знижувався 29 тижнів поспіль. Число бурових установок в США, яке вважається показником активності в нафтовій галузі, різко впало після обвалу цін на нафту минулого року.
Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною радою Закон № 521-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Цей нормативно-правовий акт, у розробці та просуванні якого взяли участь спеціалісти аналітичного центру DiXi Group, зобов’язує користувачів надр надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів.
НАК «Надра України» разом зі своїми дочірніми підприємствами окреслила перспективи нарощування видобутку вуглеводнів в Східному нафтогазоносному регіоні. Зокрема, компанія пов’язує збільшення видобутку з ущільненими нафтогазонасиченими породами-колекторами (алевроліти, пісковики, вапняки), ресурси яких прогнозуються в обсязі понад 5 трлн кубометрів, великими та надвеликими глибинами (5,0 – 7,0 км) у карбонатно-теригенних резервуарах у межах крупних структурних форм центральної частини ДДЗ та інше.
22-24 червня в Стамбулі Євразійський інформаційний хаб видобувних галузей (Eurasia Extractive Industries Knowledge Hub) організував тренінг з аналізу даних ЕІТІ із застосуванням тристороннього формату. Однією з цілей заходу було навчання методології аналізу звітів ЕІТІ від Інституту управління природними ресурсами (Natural Resource Governance Institute, NRGI).
За підсумками перших шести місяців 2015 року українські газовидобувні компанії виробили 9,844 млрд кубометрів, що майже на 2%, або на 198 млн кубометрів газу, менше, ніж у першому півріччі 2014 року. Про це пише "ЛігаБізнесІнформ". Як зазначається, основна частка падіння припала на державну компанію "Укргазвидобування" (-3,2% до показників першого півріччя 2014-го) і напівдержавну "Укрнафту" (-12,1%). Ці компанії видобули в сукупності на 345 млн кубометрів менше, ніж рік тому.
Як повідомили GEOnews.com.ua у ДП «Укрнаукагеоцентр» НАК «Надра України», 30 червня на підприємстві відбулася науково-технічна рада (НТР), на якій було підбито підсумки проведення робіт за І півріччя 2015 року з геологічного вивчення надр згідно з комплексним перспективним планом. Зі звітом про виконану роботу виступив генеральний директор підприємства Голуб П.С.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Ігоря Шевченка з посади міністра екології та природних ресурсів. За відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів. Як відомо, 24 червня Кабінет міністрів України звернувся до Верховної Ради з поданням щодо звільнення Ігоря Шевченка. Причиною такого рішення в уряді назвали втрату керованості очолюваного Шевченком міністерством, не забезпечення ним виконання функцій та зобов’язань держави в сфері охорони довкілля.
За результатами роботи Робочої групи Держгеонадр України з перегляду наявної нормативно-правової бази у сфері державного геологічного контролю та регулювання геологічного вивчення та використання надр розроблено пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів у сфері геологічного вивчення та використання надр.
Нафтовий консорціум, що включає Exxon Mobil Corp. і BP PLC, у п'ятницю призупинив свою розвідувальну програму на канадському арктичному шельфі, в морі Бофорта, пояснивши це недостатнім часом до початку тестового буріння до закінчення терміну дії лізингу в 2020 р Даний крок свідчить про затримку розвитку нафтових компаній в арктичних водах Канади, який пішов за аналогічним грудневим рішенням Chevron Corp. про припинення програми розвідувального буріння в морі Бофорта. Ці проекти постраждали від перешкод регуляторів і одних з найвищих витрат з видобутку нафти у світі.