На засіданні колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості за участю Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, керівників підприємств галузі, було розглянуто питання щодо виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України, коаліційної угоди та Стратегії сталого розвитку «Україна - 2020» за напрямом «Нова політика енергетичної незалежності» та визначено наступні кроки щодо здійснення реформ.
Новини - Сторінка 117
Американський сланцевий підрозділ BHP Billiton планує списати 2 мільярди доларів (після врахування податків, сума до обліку податків складе 2,8 мільярда доларів) збитку від знецінення родовища Hawkville, говориться в повідомленні компанії. Причиною списання суми стали завищені витрати по газовому родовищу в Hawkville в Техасі. Після списання нафтогазовий бізнес американського підрозділу буде розташовувати активами приблизно в 24 мільярди доларів. BHP Billiton також планує в 2016 році інвестувати 1,5 мільярда доларів в геологорозвідку і освоєння родовищ нафти і газу на суші в США.
Представництво "Шеврон Юкрейн Б.В." (Chevron Ukraine BV) оголосило про припинення своєї діяльності в Україні. Як йдеться в оголошенні представництва в пресі у вівторок, відповідне рішення рада директорів Chevron Ukraine BV прийняв 2 липня цього року. У документі відсутня інші подробиці. Як повідомлялося, Україна, компанія "Шеврон Україна Б.В." і ТОВ "Надра Олеська" 5 листопада 2013 підписали угоду про розподіл продукції з видобутку вуглеводнів на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.). Представництво Chevron Ukraine BV було зареєстровано в січні 2013 року.
Відновлюються переговори, націлені на вирішення морського прикордонного спору між Ліваном та Ізраїлем, передає Natural Gas Europe. Ліван та Ізраїль пред'являють свої права на 850 кв. км території регіону Кариш в Середземному морі, де знаходиться велике родовище природного газу. Ліванський уряд вже довгий час не може зайнятися питанням видобутку газу на цьому родовищі через внутрішні політичні розбіжності. При цьому Ліван побоюється, що поки він зволікає, Ізраїль може почати розробку. У зв'язку з цим ліванська влада попередили, що будь-яка спроба Ізраїлю вкрасти газ призведе до конфронтації між цими двома країнами аж до оголошення війни.
Cпільними діями правоохоронних та контролюючих органів станом на сьогодні іде активна боротьба з незаконним видобуванням бурштину на території Житомирщини. Про це під час міжвідомчої наради у Житомирі повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Олександр Ковальчук. Він наголосив, що питання припинення незаконного видобутку бурштину знаходиться на особистому контролі у Президента Україна та Прем’єр-міністра України.
Число діючих нафтових бурових установок в США за тиждень виросло на 5 установок до 645 одиниць. Про це в п'ятницю повідомили в компанії Baker Hughes Inc. Таким чином, число бурових виросло другий тиждень поспіль. Раніше даний показник знижувався 29 тижнів поспіль. Число бурових установок в США, яке вважається показником активності в нафтовій галузі, різко впало після обвалу цін на нафту минулого року.
Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною радою Закон № 521-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Цей нормативно-правовий акт, у розробці та просуванні якого взяли участь спеціалісти аналітичного центру DiXi Group, зобов’язує користувачів надр надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів.
НАК «Надра України» разом зі своїми дочірніми підприємствами окреслила перспективи нарощування видобутку вуглеводнів в Східному нафтогазоносному регіоні. Зокрема, компанія пов’язує збільшення видобутку з ущільненими нафтогазонасиченими породами-колекторами (алевроліти, пісковики, вапняки), ресурси яких прогнозуються в обсязі понад 5 трлн кубометрів, великими та надвеликими глибинами (5,0 – 7,0 км) у карбонатно-теригенних резервуарах у межах крупних структурних форм центральної частини ДДЗ та інше.
22-24 червня в Стамбулі Євразійський інформаційний хаб видобувних галузей (Eurasia Extractive Industries Knowledge Hub) організував тренінг з аналізу даних ЕІТІ із застосуванням тристороннього формату. Однією з цілей заходу було навчання методології аналізу звітів ЕІТІ від Інституту управління природними ресурсами (Natural Resource Governance Institute, NRGI).
За підсумками перших шести місяців 2015 року українські газовидобувні компанії виробили 9,844 млрд кубометрів, що майже на 2%, або на 198 млн кубометрів газу, менше, ніж у першому півріччі 2014 року. Про це пише "ЛігаБізнесІнформ". Як зазначається, основна частка падіння припала на державну компанію "Укргазвидобування" (-3,2% до показників першого півріччя 2014-го) і напівдержавну "Укрнафту" (-12,1%). Ці компанії видобули в сукупності на 345 млн кубометрів менше, ніж рік тому.