У 2015 році британська компанія Regal Petroleum з активами в Україні знизила середньодобовий видобуток природного газу на 5,5% порівняно з 2014-м - на 7,961 тис. куб. м/добу, до 144,783 тис. куб. м/добу. Про це йдеться в повідомленні компанії на сайті Лондонської фондової біржі. Середньодобовий видобуток газового конденсату в 2015 році знизилася на 18,18% в порівнянні з попереднім роком - до 44 куб. м/добу.
Новини - Сторінка 108
Відповідну постанову Кабінету Міністрів № 1174 прийнято 30 грудня 2015 р. Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
Вартість лютневих ф'ючерсів нафти марки Brent на лондонській електронній біржі ICE вперше з липня 2004 року опустилася нижче 35 доларів за барель. Про це пише РБК. На мінімумі була зафіксована ціна 34,85 долара за барель. Ф'ючерси подешевшали на 4,4% на очікуваннях публікації офіційних даних щодо запасів нафти в США. У вівторок падіння становило 2,2% по відношенню до понеділка.
Буквально напередодні публікації цієї статті видобувна галузь отримала приємну новину: Верховна Рада України проголосувала за законопроект №3688, в результаті чого були внесені зміни до Податкового кодексу України, в тому числі в частині рентних платежів. Це стало найбільшим довгоочікуваною подією для газодобувної галузі. Історія боротьби за помірні податки для галузі почалася рік тому - наприкінці грудня 2014 р. ті ж парламентарі підтримали ініціативу Кабінету Міністрів і перетворили своїм голосування тимчасово збільшені ставки ренти в постійну норму чинного податкового кодексу.
Ціна лютневих ф'ючерсів на Brent становить $36,62 за барель. Падіння цін на нафту посилилося на тлі заяв Ірану про пріоритетність підвищення видобутку вуглеводнів ABCnews В ході торгів у понеділок, 28 грудня, падіння цін на нафту посилилося на тлі заяв Ірану про пріоритетність підвищення видобутку вуглеводнів, передає агентство Bloomberg. Вартість лютневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:12 за київським часом зменшилася на $ 1,27 (3,35%) - до $36,62 за барель.
В УкрДГРІ 15 грудня 2015 р. на запрошення української сторони прибула делегація Тяньджинського проектно-розробного інституту геотермальних досліджень, яку очолював директор інституту пан Лін Лі. Також у зустрічі взяли участь пан Лю Живей – генеральний менеджер підприємства Tianjin Liaoyuan Science & Technology (Group) Co., Ltd, та пан Лін Хенсі – голова Ради директорів підприємства Tianjin Mingxi Science & Technology Co., Ltd.
Верховна Рада знизила ренту при видобутку газу ПАТ "Укргазвидобування" з 70% до 50% на період з 1 квітня по 31 грудня 2016 року. За таку норму законопроекту №3688 в четвер проголосував 251 депутат. Прийнятий закон також передбачає зниження ставки ренти при комерційному видобутку газу з 55% до 29% (при глибині свердловини до 5 км) і з 28% до 14% (при більшій глибині свердловини) з 1 січня 2016 року.
Німецька компанія Wintershall і аргентинська держкомпанія Gas y Petróleo del Neuquén підписали угоду, відповідно до якого Wintershall збільшить свою частку в проекті з розробки нафтогазоносного блоку Aguada з 50% до 90%. Про це повідомляє World Oil. Ще в березні поточного року Wintershall початку дослідження на блоці, пробурити дві розвідувальні свердловини. Ці свердловини дадуть важливу інформацію про особливості покладів нафти і природного газу, розташованих у величезній сланцевої області Vaca Muerta.
Serinus продає свою частку в Куб-газіКомпанія Serinus Energy (Канада, раніше - Kulczyk Oil Ventures Inc) вирішила продати належні їй 70% газодобувної компанії "Куб-газ" (Луганськ). Про це йдеться в повідомленні Serinus Energy на сайті Варшавської фондової біржі. "Керівництво Serinus Energy повідомляє, що 23 грудня 2015 компанія уклала угоду з приватною компанією для продажу всіх 70% акцій Kub-Gas Holdings Limited", - йдеться в повідомленні компанії.
Реалізація стандарту EITI – це безліч можливостей та переваг для всіх гравців як на внутрішньому, так і на міжнародному енергетичному ринках, вважає член Міжнародного правління EITI Девід Даймонд. На думку пана Даймонда, від впровадження цього стандарту користь отримують абсолютно всі сторони процесу: «Для уряду це кращий рейтинг на міжнародній арені за рахунок запровадження визнаного багатьма державами стандарту; для компаній – чітке розуміння своєї ролі на ігровому полі; для громадськості – отримання достовірної інформації про діяльність видобувного сектору, а для інвесторів – розуміння всіх інвестиційних ризиків і переваг, відсутність конфлікту інтересів. Таким чином, реалізація цього стандарту дійсно вигідна всім учасникам енергетичного ринку», підкреслює експерт.