Міністр енергетики та вугільної промисловості ініціював процедуру перенесення терміну публікації Звіту Ініціативи Прозорості Видобувної Галузі (EITI) з 16 жовтня на 15 січня 2016 року. Відповідне звернення було надіслано Голові Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей пані Клер Шорт. Перенесення дати публікації стало вимушеним кроком через ненадання інформації, необхідної для підготовки Звіту з боку певних компаній та державних установ. Зокрема, незважаючи на проведену роботу та численні звернення, підтримку Світового Банку та міжнародних організацій, до Незалежного Адміністратора EITI досі на надійшли необхідні дані від Державної фіскальної служби та компанії “Укрнафта”, де нещодавно було призначено нового керівника.
Новини - Сторінка 112
13-14 жовтня 2015 р. у Києві відбудеться конференція на тему: "Український газовий ринок – останній європейський рубіж?", яку організовує Експертна рада з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу спільно з ТОВ "Грант Торнтон Україна", ТОВ "Нафтогазбудінформатика", Регіональною газовою компанією та ICIS.
Державна служба геології та надр України оголошує про проведення ІІ аукціону 2015 року з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. На аукціон виставляються спеціальні дозволи на користування надрами відповідно до переліку. До участі в аукціоні допускаються особи за рішенням аукціонного комітету, які відповідно до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 594, подали заявку та виконали всі умови щодо участі в аукціоні.
В четвер, 24 вересня, в офісі представництва Світового банку відбулось засідання багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО) за участю головного експерта з нафти і газу Світового банку Ільхем Саламон, фахівця з соціальних проектів Світового банку Дакші Шак’я та технічного директора Міжнародного cекретаріату ІПВГ Сема Барлета. Головував на засіданні групи заступник Міністра енергетики і вугільної промисловості Ігор Діденко.
Міністерством екології та природних ресурсів України затверджено новий Порядок організації діяльності та роботи комісії з питань погодження надання надр в користування, який унеможливлює затягування процесу розгляду документів та захищає підприємців від необґрунтованих відмов. При цьому громадськість зможе контролювати роботу комісії. У Мінприроди України пояснюють, що за новими правилами комісія має проводитись двічі на місяць, при цьому порядок денний затверджується за три робочих дні до засідання і обов’язково публікується на сайті Міністерства – відповідно, громадськість може ознайомитись з питаннями, що будуть винесені на розгляд. Протокол засідання також публікуватиметься на офіційному сайті.
23 вересня в УКМЦ відбулась зустріч з пресою, присвячена впровадженню Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні. В заході взяли участь: старший фахівець з нафти і газу Світового Банку Ільхем Саламон (Вашінгтон, США), президент аналітичного центру DiXiGroup Олена Павленко, голова Національного секретаріату ІПВГ Діна Нарежнева, радник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Вовк, старший консультант міжнародної аудиторської компанії Ernst&Young, яку обрано Незалежним Адміністратором ІПВГ, Андрій Кітура.
Конкуренція на європейському газовому ринку, де головними гравцями є Норвегія і Росія, йде на користь як експортерам, так і споживачам. Про це в опублікованому сьогодні інтерв'ю агентству Блумберг заявив міністр нафти та енергетики Норвегії Торд Льен. "Для Європи добре, що поставки диверсифіковані, це добре також і для експортерів, - зазначив Льен. - Конкуренція корисна для норвезького газу в довгостроковій перспективі".
На офіційному порталі Верховної Ради України опублікували Розпорядження Кабінету Міністрів № 910-р “План заходів із впровадження Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях на 2015 рік”, за яким міністерства до 17 вересня повинні підготувати чотири нормативно-правові акти. До 17 вересня Міненерговугілля, Мінфін, Мінекономрозвитку, Мінприроди, Держстат і Державна фіскальна служба повинні розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів України кілька нормативних документів.