В кінці 2015 – на початку 2016 років ПАТ «Укргазвидобування» провело низку тендерів на закупівлю устаткування в рамках програми технологічної модернізації. Тендерні процедури на придбання технологічного обладнання були проведені з максимальною прозорістю та відкритістю. Вперше Компанії вдалося залучити до участі не просто іноземних виробників, а світових лідерів, які раніше не вірили, що з державними компаніями можна працювати напряму.
Новини - Сторінка 101
Комісія з питань надрокористування 1 серпня прийняла рішення видати ПАТ "Укргазвидобування" сім нових ліцензій на видобуток вуглеводнів. Про це йдеться в сообщаеніі Державної служби геології та надр України, передає "Інтерфакс-Україна". За її даними, в цілому комісія прийняла рішення по 24 питань щодо надання спецдозволів. Зокрема, продовжено термін дії 15 спецдозволів на користування надрами, в тому числі чотири ліцензії продовжено "Укргазвидобування", ще одна - ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".
Апеляційний суд Києва зняв арешт із рахунків однієї з компаній газовидобувного холдингу Burisma колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Ця ухвала від 25 липня щодо компанії "Парі" оприлюднена в Єдиному реєстрі судових рішень, пише "Укрінформ". "Апеляційну скаргу представника товариства з обмеженою відповідальністю "Парі" - адвоката Бєлова А.Г. - задовольнити. Ухвалу слідчого судді Печерського районного суду Києва - скасувати. Ухвала апеляційного суду Києва оскарженню не підлягає", - йдеться в судовому рішенні.
19 липня 2016 року у селі Копили Полтавського району в рамках семінару “Кращі практики самоврядування. Демократія участі ”відбулося обговорення на тему «Світовий досвід впровадження Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ) та управління доходами видобувної галузі». Представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій Кременчуцького, Чутівського, Полтавського, Новосанжарського, Решетилівського районів, міст Миргород та Полтава обговорили можливості, які відкриває міжнародний стандарт ІПВГ та можливу зміну підходів до управління доходами відвидобування корисних копалин в Україні.
Існування ринкової ціни на газ в Україні дозволить модернізувати житлово-комунальне господарство країни, зменшити споживання енергоресурсів, збільшити видобуток вітчизняного газу, побороти корупцію у нафтогазовій сфері, що у перспективі забезпечить досягнення енергетичної незалежності країни. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на семінарі для регіональних ЗМІ з питань енергоефективності та тарифної політики Уряду у четвер.
За перше півріччя 2016 року Укргазвидобування видобуло 7 млрд 308 млн м куб газу, що на 25,5 млн. м куб газу більше ніж за аналогічний період минулого року. Видобуток газового конденсату та нафти за цей період склав 247,967 тис. тонн. 246 897 тонн сировини переробив Шебелинський завод ПАТ «Укргазвидобування» за 6 місяців поточного року, що на 23 063 тонни перевищує показники аналогічного періоду минулого року.
6 липня члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки рекомендували Верховній Раді України прийняти за основу в першому читанні Проект Закону про розкриття інформації у видобувних галузях (№4840 від 17.06.16).
Однією з головних причин недовіри суспільства до держави є відсутність прозорості бюджетних процесів, внаслідок чого населення вкрай неохоче сплачує податки та інші збори. Серед інших чинників на свідомість громадян впливає відсутність зрозумілого контролю за сплатою податків великими підприємствами та чіткого бачення розподілу бюджетних надходжень від їх діяльності. Зокрема, цілком обґрунтовано в суспільстві склалося переконання і щодо несправедливого використання природних ресурсів, заподіяння шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю мешканців населених пунктів, на території яких провадиться видобувна діяльність.
Чергове підвищення комунальних тарифів та тарифів на газ змусило політиків навипередки говорити про необхідність нарощування видобутку власного газу для забезпечення енергетичної безпеки України. Як показав аналіз дійсних ліцензій на нафто та газовидобування, проведений в рамках впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні, значна частина ліцензій державними компаніями була отримана майже 20 років тому і вже наближаються до завершення терміну дії.
Через невиплату ренти операторами спільної діяльності, майно ПАТ «Укргазвидобування» на 600 млн грн було описано податковою. Через відсутність відповідного контролю і асиметричний розподіл відповідальності за договорами, ми подали до суду позови про розірвання усіх договорів спільної діяльності. Про це повідомила прес-служба »Укргазвидобування».