Ефект від реформ в структурі ПАТ «Укргазвидобування» в 2016 р склав 4,1 млрд грн. Про це на прес-конференції, присвяченій результатам роботи компанії в минулому році повідомив її керівник Олег Прохоренко. За його словами, близько 2 млрд грн цієї суми припадає на економію в сфері закупівель. Крім того, завдяки змінам в 2016 р ефект для державних бюджетів всіх рівнів склав 110 млн грн.
Новини - Сторінка 102
Видобуток природного газу в Україні в 2016 році збільшилася на 0,5% (на 91,1 млн куб. М) у порівнянні з 2015 роком - до 19 млрд 987,1 млн куб. м, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. За даними міністерства, підприємства НАК «Нафтогаз України» в минулому році знизили видобуток газу на 0,8% (на 131,8 млн куб. М) - до 15 млрд 900,2 млн куб. м. У т.ч. числі ПАТ «Укргазвидобування» збільшило видобуток газу на 0,5% (на 74,7 млн куб. м) - до 14 млрд 602,7 млн куб. м, тоді як ПАТ «Укрнафта» - знизила на 13,7% (на 205,5 млн куб. м), до 1 млрд 297,5 млн куб. м. Інші працюючі в країні нафтогазовидобувні компанії в 2016-му збільшили видобуток газу на 5,8% (на 222,9 млн куб. м) у порівнянні з 2015 роком - до 4 млрд 86,9 млн куб. м.
Держгеонадра запровадить детальний механізм розробки нафтових і газових родовищ. Службою розроблено проект нових Правил, які містять вимоги до дослідно-промислової розробки родовищ, технологічних процесів спорудження нафтогазових свердловин та їх промислового застосування. Нові правила ґрунтуються на українському та іноземному досвіді розроблення родовищ вуглеводнів. Документ є детальним, враховуючим всі технічні та геолого-економічні особливості. Мета – прискорення реалізації програми уряду-2020 щодо енергонезалежності України.
Державна служба геології та надр України працює над створенням нової законодавчої бази. У другому кварталі 2017 року Служба завершить процес підготовки Кодексу про надра. Серед пріоритетних питань – розвиток геологорозвідувального ринку та оцифровування геологічної інформації. До останнього, нагадаємо, долучиться Департамент природних ресурсів Канади. У рамках меморандуму про співпрацю українські та канадські експерти працюватимуть над створенням веб-сервісів для геологічних карт України. Вони будуть доступні для громадськості в цифровому форматі гео-PDF.
21 грудня відбувся аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. В торгах брали участь 11 претендентів на чотири ділянки. Нагадаємо, це був другий аукціон в 2016 році, але перший за новими правилами. Торги були відкритими для ЗМІ, представників громадських організацій та фізичних осіб. Під час аукціону з продажу спецдозволів на користування надрами було продано чотири лоти. А саме: Порогівське родовище (видобування; пісковики), Тереблянська площа (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; нафта, газ природний, конденсат), Кунківська ділянка (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; суглинки, глини), Олександрівська ділянка (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; вапняк пиляльний). Початкова вартість лотів складала 2,9 млн грн. По завершені аукціону сума досягла майже 11,4 млн грн.
Український Енергетичний Форум Конференцій Адама Сміта буде проходити 28 лютого - 2 березня в готелі Інтерконтиненталь, Київ, Україна. З запрошенням від Асоціація «Надрокористувачі України», вимаєте право на15% знижку*. Основні елементи програми: державна політика і стратегія в галузі енергетики; формування українського енергетичного майбутнього: довгострокова стратегія для зміцнення позиції України на регіональній і глобальній енергетичній карті; реформа і модернізація українських енергосховищ і транспортної інфраструктури та інші актуальні питання.
Перспектива співробітництва щодо відкриття геологічної інформації України стала ключовою темою зустрічі керівництва Держгеонадр з представниками місії Світового банку та Національного секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні. Окрім цього, експерти обговорили можливість включення питання розвитку геологічної галузі у переговорний процес з урядом України, зокрема в рамках підготовки до нової Концепції Партнерства з Україною на 2017 – 2021 роки. Держгеонадра покладає сподівання, що зустріч, яка відбулась цього тижня, стане початком ефективної співпраці.
30 листопада Кабінет Міністрів України затвердив план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016 – 2018 роках і зобов’язався забезпечити його належне виконання. Відповідне Розпорядження, що було опубліковано на сайті Уряду, містить в собі 13 обов’язкових пунктів до виконання, одним із яких є реалізація ІПВГ в Україні з метою підвищення прозорості та підзвітності в управлінні державними ресурсами.
Про селище Диканька Полтавського району майже кожен українець знає з книги Миколи Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», і асоціюється воно, в більшості, з класиком світової літератури та його міфічними героями. Та мало хто знає, що цей район багатий на вуглеводні та інші природні копалини, а також в межах району знаходиться Солохівське підземне сховище газу , яке створене з метою регулювання сезонної нерівномірності газопостачання промислових споживачів Полтавської, Сумської, Кіровоградської і Харківської областей та забезпечення функціональної надійності магістральних газопроводів.
Геологічна галузь, через відсутність фінансування, стала зовсім непопулярною і цього року до всіх українських ВУЗів і факультетів вступило лише 67 студентів. А це означає, що ситуація у кадровому і науковому забезпеченні геологорозвідки є критичною. Про це в інтерв’ю УНН розповів член-кореспондент НАН України за спеціальністю ядерна енергетика, директор ДУ “Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України” Георгій Лисиченко.