БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA

Новини - Сторінка 104

25 лютого 2015
Реформа газового ринку має стартувати з рамкового закону


Прийняття нової редакції Закону "Про ринок газу" стане першою "цеглиною" у побудові конкурентного та ефективного ринку, а також закладе надійну основу для повноцінної реформи відносин між його ключовими суб’єктами – відповідно до норм Третього енергетичного пакета ЄС. Такого висновку дійшли учасники круглого столу, що відбувся 23 лютого у Києві. Організатором заходу виступив аналітичний центр DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Дискусія також відбулася в рамках проекту "Покращення імплементації зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства через посилення ролі громадськості", що здійснюється DiXi Group за підтримки Європейського Союзу.

25 лютого 2015
Казахстан очікує суттєве збільшення видобутку нафти до 2020 року


Збільшення видобутку нафти до 86 мільйонів тонн в 2017 році і до 104 мільйонів тонн в 2020 році очікується в Казахстані, повідомив у середу перший віце-міністр енергетики країни Узакбай Карабалін, передає "Новости-Казахстан".

18 лютого 2015
Суд відмовив Ставицькому в поверненні частки в Сахалінському газродовищі


17 лютого 2015 року Вищий госпсуд України виніс фінальне рішення на користь НАК "Надра України". Про це йдеться у повідомленні компанії. Як зазначається, на засіданні Вищий госпсуд відмовив ТОВ "Голден Деррік" у задоволенні касаційної скарги за позовом НАК "Надра України" до ТОВ "Голден Деррік" про розірвання договору купівлі-продажу частки по одному з договорів про спільну діяльність на Сахалінському родовищі, залишив рішення першої та другої інстанцій без змін.

16 лютого 2015
Р. Сторожев: В рамках прийняття нової редакції Закону «Про засади функціонування ринку природного газу» необхідно законодавчо закріпити норму про невтручання держави


В рамках прийняття нової редакції Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» необхідно законодавчо закріпити норму про невтручання держави у функціонування ринку за винятком випадків, коли це необхідно для усунення форс-мажорних обставин на ринку або забезпечення інших загальних інтересів, але лише за умови , що таке втручання буде короткостроковим.

16 лютого 2015
Зменшивши податки, збільшимо видобуток


Як би не було важко, рецепти для поліпшення ситуації в галузі є. Приватні компанії заявляють, що тільки зниження податків здатне забезпечити зростання видобутку газу та збільшення надходжень до бюджету. Діючі податки, зокрема рентні платежі на рівні 55% від ціни на газ, ведуть до різкого погіршення стану нафтогазової галузі і падіння видобутку. Якщо ситуацію не виправити, вже в 2015 році Україна чекає обвал власного видобутку, падіння доходів держбюджету і масові звільнення як у видобувних, так і в сервісних нафтогазових компаніях.

16 лютого 2015
Мінфін вважає за необхідне збільшити ренту за видобуток газу до 70%


Міністерство фінансів України вважає за необхідне збільшити ренту за видобуток газу до 70%. Про це в ході прес-конференції в Києві заявила міністр фінансів України Наталія Яресько. «По-перше, це зміна ренти наших газовидобувників до 70%. Це збільшення ренти і збільшення цін на газ «Укргазвидобування» дасть можливість профінансувати ряд дотацій. 12,5 млрд дотацій в бюджеті передбачені додатково до тих, які вже були », - заявила Яресько.

16 лютого 2015
Французька Cedigaz прогнозує, що до 2035 року видобуток газу скоротиться на 2,1%


Французька міжнародна газова асоціація Cedigaz прогнозує, що до 2035 року видобуток «блакитного палива» в Європі, включаючи Туреччину, скоротиться на 2,1%. При цьому прогнозується, що попит на газ зросте приблизно на 0,6%. У контексті зниження обсягів виробництва, Європа, як очікується, буде імпортувати більше газу - 71% газу в 2035 році в порівнянні з 47% в 2013 році: як по газопроводах, так і СПГ.

16 лютого 2015
У Туркменістані надра залишаються у власності держави


Надра і ресурси в природному стані на всій території Туркменістану та в туркменському секторі Каспійського моря «є загальнонаціональним надбанням народу країни і виключною власністю держави і надаються державою тільки в користування» .Про це пише в понеділок газета «Нейтральний Туркменістан». Видання зазначає, що, відповідно до нещодавно прийнятого в Туркменістані законом «Про надра», всі його [нафтогазоносні] ділянки «не можуть бути предметом купівлі-продажу, дарування, успадкування, внеску, застави або відчужуватися в іншій формі». Важливе значення у сферах використання і охорони надр мають питання міжнародного співробітництва, пише газета.

16 лютого 2015
Туркменістан планує збільшити видобуток газу


Туркменістан у 2015 році планує видобувати понад 80 мільярдів кубічних метрів товарного газу. Про це йдеться в повідомленні, поширеному міністерством нафтогазової промисловості і мінеральних ресурсів Туркменістану. У повідомленні наголошується, що в Туркменістані в 2014 році було видобуто понад 76 мільярдів кубометрів природного газу, а його експорт склав близько 45 мільярдів кубометрів.

16 лютого 2015
Китай домігся істотного успіху у видобутку сланцевого газу


Китай домігся суттєвого успіху у виробництві сланцевого газу. На родовищі в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі країни було отримано промисловий газовий потік висота якого склала 6 метрів. Як відзначають фахівці Управління земельних і природних ресурсів цього регіону Китаю, глибина, на якій залягає згадане родовище, становить 3568 метрів. Воно розташоване в багатьох вугіллям околиці міста Ордос.