З початку видобутку першої нафти - з листопада 1997 го і по квітень поточного року з блоку нафтових родовищ "Азері-Чираг-Гюнешлі" видобуто 393 мільйона тонн нафти, з яких 218 мільйонів тонн припали на частку прибуткової нафти Азербайджану, сказав в понеділок перший віце -президент азербайджанської держкомпанії SOCAR Хошбахт Юсіфзаде на що проходить в Баку міжнародної конференції SOCAR "Каспій і Центральна Азія - торгівля, логістика, нафтопереробка і нафтохімія".
Новини - Сторінка 104
Про реформи у геологічній галузі, які несуть в собі зміни, прийняті до постанов №615 та №594, говорили на брифінгу Державної служби геології та надр України. Т.в.о. Голови Держгеонадра Микола Бояркін відкрив зустріч тезою, що геологічна служба домоглась реформ у своїй галузі. Зміни, які обговорювали на зустрічі з журналістами, за словами керівництва Служби, сприяють реформування секторунадрокористування; скасуванню преференції на отримання спецдозволів для підприємств з державною часткою; удосконаленню норми порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами та порядку проведення аукціонів тощо. Над цими змінами фахівці Держгеонадр активно працювали впродовж майже двох років.
У березні 2016 Державна служба геології та надр України (далі – Держгеонадра) зверталась до Антимонопольного комітету України (далі – Комітет) стосовно визначення наявності або відсутності контролю між учасниками аукціону, про що Комітетом було надано відповідь. На офіційному веб-сайті Держгеонадр у квітні 2016 року розміщено офіційну заяву з назвою «Держгеонадра спростовують недостовірну інформацію, яка прозвучала в рамках журналістської програми «Надра з молотка» (http://www.radiosvoboda.org/content/article/27647079.html).
25 квітня 2016 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться круглий стіл на тему:
«Як забезпечити незалежність НКРЕКП для ефективної роботи нової моделі енергоринку?»
Організатор: діловий портал Hubs (http://hubs.ua/)
Адреса проведення: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16. Початок о 12 год. 00хв.
Ключові питання для обговорення на круглому столі:
1) Як можна покращити вкрай поганий стан розрахунків на енергетичних ринках (електроенергії, газу, опалення тощо), щоб з’явилася можливість якнайкраще впровадити нові моделі ринків електроенергії та газу?
2) Яким чином у законопроекті № 2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» забезпечується незалежність та відповідальність НКРЕКП? Які зміни ще потрібно зробити в законопроектідля посилення незалежності НКРЕКП? Яким має бути ступінь контролю держави над енергоринком?
3) Якою має бути тарифна політика НКРЕКП, щоб скоротити рівень перехресного субсидування в енергетиці та забезпечити баланс між економічною доцільністю та платоспроможністю споживачів, скасувати існуючу заборгованість за розрахунками?
Учасники заходу:
1) Народні депутати – члени Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, представники Міністерства енергетики, НКРЕКП.
2) Представники підприємств енергетичної галузі, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «УкрГазВидобування», облгазів, генеруючих підприємств, обленерго тощо.
3) Експерти енергоринку, галузеві асоціації та інші.
7 квітня 2016 року у м. Чугуїв Харківської області відбувся круглий стіл “Прозорість нафтогазового комплексу Чугуївського району”. Учасниками круглого столу стали голова райдержадміністрації Євген Королюк, його перший заступник Юрій Варжеїнов, заступник голови районної ради Інесса Ковтун, координатор “Ресурсного центру розвитку громад” Світлана Гапоник, начальники структурних підрозділів РДА, сільські та селищні голови району, директор ТОВ “Пром-Енерго-Продукт” Вадим Мохов, директор ТОВ ”КУБ-ГАЗ” Сергій Панчук, головний інженер ГПУ “Шебелинкагазвидобування” Андрій Вахрів, експерти проекту, представники громадськості, ЗМІ та інші.
Робота круглого столу “Прозорість видобутку вуглеводнів – шлях до добробуту Борівських громад” у смт. Борова на Харківщині 7 квітня 2016 року була насиченою та результативною. Головна мета заходу – імплементація ІПВГ – стандарту прозорого управління у видобувних галузях. Яким чином ІПВГ дозволяє покращити конкурентоспроможність та інвестиційний клімат видобувних регіонів? Чи сприяє ІПВГ сталому розвитку громад? Саме ці питання обговорювали та вирішували на робочій зустрічі представники територіальних громад, органів місцевого самоврядування, видобувних компаній, районної влади, ЗМІ, експерти та організатори проекту.
Кабінет Міністрів спростив регулювання погоджень отримання спеціальних дозволів на користування надрами. Про це йдеться в постанові №277 від 6 квітня, передають «Українські новини». Зокрема виключені норми, які можуть встановити непрозорі або нерівні правила для суб'єктів господарювання, створені сприятливі умови для впровадження кращої світової практики з питань забезпечення прозорості процесу проведення аукціонів для залучення приватних інвестицій у видобуток вуглеводнів.
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України планує через 5 років збільшити рівень видобутку українського газу до 27 млрд. кубометрів на рік. Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, повідомляє прес-служба міністерства. "Маючи трильйон кубометрів запасу, ми видобуваємо тільки 20 млрд. кубометрів на рік. Наша мета - переламати тенденцію і вже через 5 років довести рівень видобутку до 27 млрд.", - сказав міністр.
3 687,117 млн. м куб. газу видобуло ПАТ «Укргазвидобування» в першому кварталі 2016 року. Це на 24,3 млн. м куб більше за аналогічний період минулого року. Видобуток газового конденсату та нафти склав 126,890 тис. тонн. Також, за перший квартал 2016 року, підприємства Товариства виробили 165,076 тис. тонн продукції, в тому числі: 44,874 тис. тонн скрапленого газу (103,4 % плану), 108,410 тис. тонн світлих нафтопродуктів (127 % плану) та 11,792 тис. тонн суміші легких вуглеводнів (101,7 % плану).
19 млн. грн. ПАТ «Укргазвидобування» витратить на покращення інфраструктури та капремонт об`єктів соціальної сфери в регіонах своєї діяльності у Полтавській області. Це передбачає підписана 31 березня соціальна угода між компанією та Полтавською ОДА, яка буде діяти протягом 2016 року. Кошти, виділені Укргазвидобування будуть направлені на фінансування відновлення та покращання інфраструктури і соціальної сфери населених пунктів Полтавської області. Угодою передбачені кошти для потреб 48 сільських і селищних рад у 12 районах області: Гадяцький, Диканський, Зінківський, Карлівський, Котелевський, Лохвицький, Машівський, Миргородський, Новосанжарський, Полтавський, Решетилівський та Чутівський.