Державна служба геології та надр України анулює 13 спецдозволів на видобування надр, що перебували в користуванні підприємств, які допустили порушення у сфері надрокористування. Згідно з даними Державної служби геології та надр України упродовж 2014-2018 років пред’явлено 718 адміністративних позовів про припинення права користування надрами, з них – по 498 відкриті провадження.
Новини - Сторінка 94
Україна у період з січня по березень видобула 368,1 тис. тонн нафти - проти 371,6 тис. тонн за аналогічний період 2017 року. Про це свідчать дані Міністерства енергетики та вугільної промисловості. За даними міністерства, загальне падіння видобутку становить 0,9%. При цьому підприємства, що входять до групи НАК «Нафтогаз України», у 2017 році знизили видобуток на 2,5%: у період з січня по березень група видобула 309,5 тис. тонн нафти проти 317,3 тис. тонн за аналогічний період 2017 року.
26 квітня у Полтавській облдержадміністрації приймали переможців тендеру ПАТ «Укргазвидобування» (далі по тексту – УГВ) на буріння 10 свердловин. Делегацію ТОВ «Бейкень енергетика України» (донька китайської приватної компанії «Xinjiang Beiken Energy Engineering Co») у складі 4 представників зустрічав Андрій Пісоцький, перший заступник очільника області та Інна Іщенко, керівник Департаменту економічного розвитку.
Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і № 615». Відповідне рішення було ухвалено 4 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Державною службою геології та надр України, з метою забезпечення прозорості, відкритості та добросовісної конкуренції під час продажу на аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами, доопрацьовано, розроблений Держгеонадрами, пілотний проект із запровадження порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів.
Відсутність належної уваги до оптимізації та захисту бізнес-процесів призводить не тільки до втрати економічного зростання, але і до поширення негативних соціальних течій. У всесвітній практиці величезну увагу приділяють в першу чергу превентивним заходам, а не захисту бізнесу в критичних ситуаціях, тоді як у нашій державі все частіше з’являється інформація про нові напади на бізнес. Незважаючи на це, існує вже достатня кількість кейсів, успіх яких може бути гарним прикладом у вирішенні кризових ситуацій та їх попередженні. Про це ми і поговоримо на III Міжнародному форумі з захисту бізнесу. Програма та реєстрація доступні за посиланням: http://pravo.ua/events/protection2018
ПАТ «Укргазвидобування» звітує про виплати 5% від рентних платежів до місцевих бюджетів, на територіях громад яких компанія веде видобуток вуглеводнів. Загальна сума рентних платежів за січень 2018 року, яку було спрямовано до бюджетів різних рівнів 11 областей, склала 100,16 млн грн. Більша частина цих коштів сконцентрована у двох газовидобувних областях: Харківській та Полтавській.
Завершені польові роботи на Водянівській площі дозволили виявити в її межах нові нафтогазоперспективні об`єкти. Це допомогло компанії збільшити обсяг підтверджених запасів і розширити можливості родовища з видобутку вуглеводнів. За словами Генерального директора Burisma Group Тараса Бурдейного, ці запаси виявлені після проведення циклу геолого-розвідувальних робіт.
У рамках реформи державного управління у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України створено три директорати: Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції (генеральний директор – Віталій Кушніров), Директорат викопних видів палива (генеральний директор – Максим Федотов) та Директорат енергетичних ринків (генеральний директор – Ольга Буславець).
ПАТ «Укргазвидобування» у 2017 році збільшило видобуток природного газу порівняно з 2016 роком на 4,4% (645 млн куб. м.), - до 15,25 млрд куб. м, що є рекордним рівнем за останні 24 роки. Також, за 2017 рік Укргазвидобування передало населенню рекордну кількість газу – 13,9 млрд куб. м, що на 886 млн куб. м (на 7%) більше ніж у 2016 році.