Правління ІПВГ (Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей) на засіданні у Боготі (Колумія) прийняло важливе рішення, яке має на меті зробити обов’язковим звітування на проектному рівні з 2018 року. Вимога щодо попроектного звітування буде застосовуватися до звітів ІПВГ, що охоплюватимуть фінансовий рік за 2018 включно.
Новини - Сторінка 97
ПАТ «Укргазвидобування», найбільша газодобувна компанія України, ввела в промислову експлуатацію нову свердловину в Харківський області із дебітом більше 1 млн кубометрів газу на добу. Нова свердловина введена в експлуатацію газопромисловим управлінням «Полтавагазвидобування» на Краснокутському родовищі та має глибину 5500 м. Пластовий тиск – більше 1000 атмосфер.
ПАТ «Укргазвидобування», найбільша в Україні газодобувна компанія, планує в 2017 році впровадити систему онлайн-моніторингу роботи свердловин, яка допоможе приймати найефективніші оперативні рішення. «Зараз спеціалісти філій та апарату компанії не мають можливості бачити у режимі реального часу цілісну картину стану та параметрів роботи всіх свердловин.
13 лютого 2017 року у Львові відбулась конференція “Прозорість видобувної галузі для підвищення якості життя громад”. Конференція зібрала близько 60 представників органів влади, компаній, громад, громадських організацій із Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей. Такий захід відбувся напередодні оприлюднення другого національного Звіту ІПВГ України.
Члени Багатосторонньої групи заінтересованих осіб (БГЗО) розглянули та затвердили фінальний проект другого Звіту ІПВГ України за 2014-2015 роки під час чергового засідання, яке відбулось 1 лютого у приміщенні Міненерговугілля. Представник компанії-Незалежного адміністратора ІПВГ, EY в Україні, презентував останні оновлення та ключові зміни, які були внесенні до проекту звіту на основі коментарів, рекомендацій та зауважень, попередньо наданих членами БГЗО, Міжнародним секретаріатом та Світовим банком. Зокрема, було суттєво доповнено контекстну частину документу, проведено візуалізацію основних цифр та висновків, суттєво підвищено відсоток податкових і неподаткових платежів, які було звірено.
Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року. Президент Петро Порошенко підписав Закон України №1793-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату», прийнятий Верховною Радою 20 грудня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Український Енергетичний Форум Конференцій Адама Сміта буде проходити 28 лютого - 2 березня в готелі Інтерконтиненталь, Київ, Україна. Володимир Кістіон, Віце-прем'єр-міністр України, відповідальний за енергетичні ринки, щойно підтвердив свою участь в Форумі. Інші ключові доповідачі:
25 січня 2017 року в селищі Опішня Зіньківського району Полтавської області відбувся круглий стіл, який був організований ГО Полтавська філія Суспільної служби України (ПФ ССУ). На заході були присутні представники місцевої влади, ГПУ “Полтавагазвидобування”, місцеві активісти та небайдужі жителі селища. Незважаючи на холодну погоду опішняни все ж зібрались, щоб обговорити актуальну для них тему – “Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ).
Корпорація Вritish Рetroleum представила Енергетичний огляд 2017 року, де передбачається, що нафта, газ і вугілля і надалі залишаться основними джерелами енергії і становитимуть понад три чверті від загального обсягу поставок в 2035 році, порівняно з 85 % у 2015 році. Споживання природного газу, як очікується, зростатиме швидше, ніж споживання інших видів палива, повідомляє AzerNews. У доповіді прогнозується щорічний приріст частки природного газу в загальному балансі первинних енергоресурсів на рівні 1,6% на рік, що дозволить йому випередити вугілля і стати першим за величиною джерелом палива до 2035 року.
Ефект від реформ в структурі ПАТ «Укргазвидобування» в 2016 р склав 4,1 млрд грн. Про це на прес-конференції, присвяченій результатам роботи компанії в минулому році повідомив її керівник Олег Прохоренко. За його словами, близько 2 млрд грн цієї суми припадає на економію в сфері закупівель. Крім того, завдяки змінам в 2016 р ефект для державних бюджетів всіх рівнів склав 110 млн грн.