БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA

Новини - Сторінка 98

07 лютого 2017
Порошенко підписав закон про ренту за користування надрами для видобутку корисних копалин


Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року. Президент Петро Порошенко підписав Закон України №1793-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату», прийнятий Верховною Радою 20 грудня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

31 января 2017
Український Енергетичний Форум 2017

Український Енергетичний Форум Конференцій Адама Сміта буде проходити 28 лютого - 2 березня в готелі Інтерконтиненталь, Київ, Україна. Володимир Кістіон, Віце-прем'єр-міністр України, відповідальний за енергетичні ринки, щойно підтвердив свою участь в Форумі. Інші ключові доповідачі:
- Ігор Насалик, Міністр енергетики та вугільної промисловості України
- Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України
- Андрій Коболєв, Голова правління, Нафтогаз України
- Янеш Копач, Директор, Energy Community Secretariat
- Мірек Тополанек, Директор з міжнародного розвитку та зв’язків з громадськістю, Eustream
- Олег Прохоренко, Голова Правління, Укргазвидобування.
Встигніть зареєструватись! 
30 січня 2017
В Опішня Полтавської області зацікавлені у співпраці в рамках ІПВГ


25 січня 2017 року в селищі Опішня Зіньківського району Полтавської області відбувся круглий стіл, який був організований ГО Полтавська філія Суспільної служби України (ПФ ССУ). На заході були присутні представники місцевої влади, ГПУ “Полтавагазвидобування”, місцеві активісти та небайдужі жителі селища. Незважаючи на холодну погоду опішняни все ж зібрались, щоб обговорити актуальну для них тему – “Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ).

30 січня 2017
Газ стане найбільшим джерелом енергії до 2035 року - Вritish Рetroleum


Корпорація Вritish Рetroleum представила Енергетичний огляд 2017 року, де передбачається, що нафта, газ і вугілля і надалі залишаться основними джерелами енергії і становитимуть понад три чверті від загального обсягу поставок в 2035 році, порівняно з 85 % у 2015 році. Споживання природного газу, як очікується, зростатиме швидше, ніж споживання інших видів палива, повідомляє AzerNews. У доповіді прогнозується щорічний приріст частки природного газу в загальному балансі первинних енергоресурсів на рівні 1,6% на рік, що дозволить йому випередити вугілля і стати першим за величиною джерелом палива до 2035 року.

23 января 2017
Прохоренко: Ефект від реформ в структурі «Укргазвидобування» в 2016 р склав 4,1 млрд грн


Ефект від реформ в структурі ПАТ «Укргазвидобування» в 2016 р склав 4,1 млрд грн. Про це на прес-конференції, присвяченій результатам роботи компанії в минулому році повідомив її керівник Олег Прохоренко. За його словами, близько 2 млрд грн цієї суми припадає на економію в сфері закупівель. Крім того, завдяки змінам в 2016 р ефект для державних бюджетів всіх рівнів склав 110 млн грн.

13 січня 2017
Видобуток газу в Україні за 12 міс. 2016 р. збільшилася на 0.5%


Видобуток природного газу в Україні в 2016 році збільшилася на 0,5% (на 91,1 млн куб. М) у порівнянні з 2015 роком - до 19 млрд 987,1 млн куб. м, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. За даними міністерства, підприємства НАК «Нафтогаз України» в минулому році знизили видобуток газу на 0,8% (на 131,8 млн куб. М) - до 15 млрд 900,2 млн куб. м. У т.ч. числі ПАТ «Укргазвидобування» збільшило видобуток газу на 0,5% (на 74,7 млн ​​куб. м) - до 14 млрд 602,7 млн ​​куб. м, тоді як ПАТ «Укрнафта» - знизила на 13,7% (на 205,5 млн куб. м), до 1 млрд 297,5 млн куб. м. Інші працюючі в країні нафтогазовидобувні компанії в 2016-му збільшили видобуток газу на 5,8% (на 222,9 млн куб. м) у порівнянні з 2015 роком - до 4 млрд 86,9 млн куб. м.

13 січня 2017
Держгеонадра розробила нові Правила розробки нафтових і газових родовищ


Держгеонадра запровадить детальний механізм розробки нафтових і газових родовищ. Службою розроблено проект нових Правил, які містять вимоги до дослідно-промислової розробки родовищ, технологічних процесів спорудження нафтогазових свердловин та їх промислового застосування. Нові правила ґрунтуються на українському та іноземному досвіді розроблення родовищ вуглеводнів. Документ є детальним, враховуючим всі технічні та геолого-економічні особливості. Мета – прискорення реалізації програми уряду-2020 щодо енергонезалежності України.

11 січня 2017
Геологічна галузь України отримає новий Кодекс про надра у другому кварталі 2017 року


Державна служба геології та надр України працює над створенням нової законодавчої бази. У другому кварталі 2017 року Служба завершить процес підготовки Кодексу про надра. Серед пріоритетних питань – розвиток геологорозвідувального ринку та оцифровування геологічної інформації. До останнього, нагадаємо, долучиться Департамент природних ресурсів Канади. У рамках меморандуму про співпрацю українські та канадські експерти працюватимуть над створенням веб-сервісів для геологічних карт України. Вони будуть доступні для громадськості в цифровому форматі гео-PDF.

21 грудня 2016
Відбувся аукціон з продажу спецдозволів на користування надрами


21 грудня відбувся аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. В торгах брали участь 11 претендентів на чотири ділянки. Нагадаємо, це був другий аукціон в 2016 році, але перший за новими правилами. Торги були відкритими для ЗМІ, представників громадських організацій та фізичних осіб. Під час аукціону з продажу спецдозволів на користування надрами було продано чотири лоти. А саме: Порогівське родовище (видобування; пісковики), Тереблянська площа (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; нафта, газ природний, конденсат), Кунківська ділянка (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; суглинки, глини), Олександрівська ділянка (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; вапняк пиляльний). Початкова вартість лотів складала 2,9 млн грн. По завершені аукціону сума досягла майже 11,4 млн грн.

Український Енергетичний Форум2017

Український Енергетичний Форум Конференцій Адама Сміта буде проходити 28 лютого - 2 березня в готелі Інтерконтиненталь, Київ, Україна. З запрошенням від Асоціація «Надрокористувачі України», вимаєте право на15% знижку*. Основні елементи програми: державна політика і стратегія в галузі енергетики; формування українського енергетичного майбутнього: довгострокова стратегія для зміцнення позиції України на регіональній і глобальній енергетичній карті; реформа і модернізація українських енергосховищ і транспортної інфраструктури та інші актуальні питання.