Видобуток природного газу в Україні в 2016 році збільшилася на 0,5% (на 91,1 млн куб. М) у порівнянні з 2015 роком - до 19 млрд 987,1 млн куб. м, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. За даними міністерства, підприємства НАК «Нафтогаз України» в минулому році знизили видобуток газу на 0,8% (на 131,8 млн куб. М) - до 15 млрд 900,2 млн куб. м. У т.ч. числі ПАТ «Укргазвидобування» збільшило видобуток газу на 0,5% (на 74,7 млн куб. м) - до 14 млрд 602,7 млн куб. м, тоді як ПАТ «Укрнафта» - знизила на 13,7% (на 205,5 млн куб. м), до 1 млрд 297,5 млн куб. м. Інші працюючі в країні нафтогазовидобувні компанії в 2016-му збільшили видобуток газу на 5,8% (на 222,9 млн куб. м) у порівнянні з 2015 роком - до 4 млрд 86,9 млн куб. м.
Новини - Сторінка 98
Держгеонадра запровадить детальний механізм розробки нафтових і газових родовищ. Службою розроблено проект нових Правил, які містять вимоги до дослідно-промислової розробки родовищ, технологічних процесів спорудження нафтогазових свердловин та їх промислового застосування. Нові правила ґрунтуються на українському та іноземному досвіді розроблення родовищ вуглеводнів. Документ є детальним, враховуючим всі технічні та геолого-економічні особливості. Мета – прискорення реалізації програми уряду-2020 щодо енергонезалежності України.
Державна служба геології та надр України працює над створенням нової законодавчої бази. У другому кварталі 2017 року Служба завершить процес підготовки Кодексу про надра. Серед пріоритетних питань – розвиток геологорозвідувального ринку та оцифровування геологічної інформації. До останнього, нагадаємо, долучиться Департамент природних ресурсів Канади. У рамках меморандуму про співпрацю українські та канадські експерти працюватимуть над створенням веб-сервісів для геологічних карт України. Вони будуть доступні для громадськості в цифровому форматі гео-PDF.
21 грудня відбувся аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. В торгах брали участь 11 претендентів на чотири ділянки. Нагадаємо, це був другий аукціон в 2016 році, але перший за новими правилами. Торги були відкритими для ЗМІ, представників громадських організацій та фізичних осіб. Під час аукціону з продажу спецдозволів на користування надрами було продано чотири лоти. А саме: Порогівське родовище (видобування; пісковики), Тереблянська площа (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; нафта, газ природний, конденсат), Кунківська ділянка (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; суглинки, глини), Олександрівська ділянка (геологічне вивчення, у т.ч. ДПР; вапняк пиляльний). Початкова вартість лотів складала 2,9 млн грн. По завершені аукціону сума досягла майже 11,4 млн грн.
Український Енергетичний Форум Конференцій Адама Сміта буде проходити 28 лютого - 2 березня в готелі Інтерконтиненталь, Київ, Україна. З запрошенням від Асоціація «Надрокористувачі України», вимаєте право на15% знижку*. Основні елементи програми: державна політика і стратегія в галузі енергетики; формування українського енергетичного майбутнього: довгострокова стратегія для зміцнення позиції України на регіональній і глобальній енергетичній карті; реформа і модернізація українських енергосховищ і транспортної інфраструктури та інші актуальні питання.
Перспектива співробітництва щодо відкриття геологічної інформації України стала ключовою темою зустрічі керівництва Держгеонадр з представниками місії Світового банку та Національного секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні. Окрім цього, експерти обговорили можливість включення питання розвитку геологічної галузі у переговорний процес з урядом України, зокрема в рамках підготовки до нової Концепції Партнерства з Україною на 2017 – 2021 роки. Держгеонадра покладає сподівання, що зустріч, яка відбулась цього тижня, стане початком ефективної співпраці.
30 листопада Кабінет Міністрів України затвердив план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016 – 2018 роках і зобов’язався забезпечити його належне виконання. Відповідне Розпорядження, що було опубліковано на сайті Уряду, містить в собі 13 обов’язкових пунктів до виконання, одним із яких є реалізація ІПВГ в Україні з метою підвищення прозорості та підзвітності в управлінні державними ресурсами.
Про селище Диканька Полтавського району майже кожен українець знає з книги Миколи Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», і асоціюється воно, в більшості, з класиком світової літератури та його міфічними героями. Та мало хто знає, що цей район багатий на вуглеводні та інші природні копалини, а також в межах району знаходиться Солохівське підземне сховище газу , яке створене з метою регулювання сезонної нерівномірності газопостачання промислових споживачів Полтавської, Сумської, Кіровоградської і Харківської областей та забезпечення функціональної надійності магістральних газопроводів.
Геологічна галузь, через відсутність фінансування, стала зовсім непопулярною і цього року до всіх українських ВУЗів і факультетів вступило лише 67 студентів. А це означає, що ситуація у кадровому і науковому забезпеченні геологорозвідки є критичною. Про це в інтерв’ю УНН розповів член-кореспондент НАН України за спеціальністю ядерна енергетика, директор ДУ “Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України” Георгій Лисиченко.
Проблеми видобувного сектору Донецької області та перспективи впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) обговорювали під час регіонального семінару «Впровадження прозорості видобувної галузі: крок до зміцнення місцевої фінансової ініціативи», що відбувся 3 листопада 2016 року у м. Костянтинівка. На заході зібралися громадські активісти з різних населених пунктів області, представники регіональних ЗМІ, місцевих органів влади, тема зацікавила й деякі видобувні компанії, активну участь в дискусії приймали представиникиЧасівоярського вогнетривкого комбінату.